arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۷۶۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۹ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸

رتبه 21 سازمان استاندارد ایران در سطح بین المللی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اصغر صالح زاده، در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل استاندارد استان کرمان اظهار کرد: علی رغم همه دشمنی ها و کینه ورزی ها علیه کشورمان، سازمان ملی استاندارد ایران به مدد نیروهای متخصص توانسته رتبه و جایگاه خوبی در سطح بین المللی کسب کند.

مشاور رییس و مدیرکل دفتر حوزه ریاست افزود: در 5 سال گذشته سازمان ملی استاندارد ایران رتبه 31 را در بین 163 کشور داشت که در حال حاضر رتبه سازمان به 21 ارتقاء پیدا کرده است و یکی از 15 کرسی اصلی هیئت مدیره سازمان جهانی استاندارد، متعلق به همکاران ماست.

صالح‌زاده تصریح کرد: ایران در سازمان استاندارد کشورهای اسلامی به عنوان یک عضو اثرگذار است و برای نخستین بار سال گذشته دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد به ایران آمد.

وی بیان کرد: قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در سال 96 تصویب شد که قانونی بسیار قوی است و بسترهای لازم برای استقرار سیستم نوین استانداردسازی در کشور در آن لحاظ شده که این قوانین با کمک فعالان بخش های دولتی و خصوصی محقق می شود.

صالح زاده گفت: سازمان ملی استاندارد تنها مرجع صادرکننده نشان حلال است و باید همه به استاندارد نگاه ویژه ای داشته و به اجرای استانداردها کمک کنند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان "رونق تولید" افزود: معتقدیم رونق تولید در کنار استاندارد محقق می شود و اگر کالایی کیفیت نداشته باشد مردم راغب به مصرف آن نیستند.

صالح زاده اظهار کرد: باید همه همراهی کنیم تولید روز به روز رونق گرفته و از پتانسیل های خوب کشور به ویژه استان کرمان در صنایع برای رفع مشکلات اقتصادی، استفاده کنیم.

وی با تشکر از زحمات مدیرکل سابق استاندارد استان کرمان در سه سال گذشته گفت: مدیرکل جدید کرمان نیز از نیروهای خوشفکر و زحمتکش است که با توجه به موقعیت ویژه استان کرمان در این زمینه انتخاب شدند.

معاون استاندار کرمان در این مراسم گفت: کشور ایران از دیرباز وضع کننده خیلی از استانداردها بوده و پیش از اسلام محاسبه دقیق روز، ماه و سال توسط دانشمندان ایرانی صورت می گرفته است.

وی افزود: با تلاش علی بیگ زاده در اداره کل استاندارد استان کرمان، این اداره از آخرین رتبه به رتبه سوم کشور ارتقاء پیدا کرد.

اسماعیل عاقلی، مدیرکل استاندارد استان کرمان نیز در این مراسم گفت: ارزیابی انطباق، استانداردسازی، تایید صلاحیت و اندازه شناسی چهار رسالت سازمان استاندارد است که در راستای تحقق این رسالت ها و همچنین اجرای قانون جدید و توسعه استاندارد کشور فعالیت خواهیم کرد.

وی افزود: امیدواریم در سال رونق تولید بتوانیم گام های موثری در ارتقاء کیفیت محصولات خدماتی و تولیدی در استان کرمان برداریم.

علی بیگ زاده، مدیرکل سابق استاندارد استان کرمان نیز در این مراسم اظهار کرد: در سه سال گذشته با تلاش همکاران ، اداره کل استاندارد استان کرمان در شاخص های عمومی و اختصاصی در استان و سطح ملی به عنوان یکی از ادارات برتر اعلام شد.

نظرات بینندگان