کد خبر: ۴۷۸۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۷ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۸

ظریف: چابهار می‌تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

وزیر امور خارجه گفت: توسعه چابهار و شرق کشور از اولویت های وزارت خارجه و سیاست های خارجی ایران است و این منطقه برای ما اهمیت زیادی ان دارد .چابهار می تواند به توسعه منطقه و کشورهای همجوار؛ پاکستان و افغانستان کمک کند .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: چابهار می‌تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در فرودگاه کنارک افزود: توسعه شرق کشور و چابهار می‌تواند در ترانزیت و حمل و نقل نقش مهمی داشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: توسعه چابهار و شرق کشور از اولویت های وزارت خارجه و سیاست های خارجی ایران است و این منطقه برای ما اهمیت زیادی ان دارد .

ظریف گفت: چابهار می تواند به توسعه منطقه و کشورهای همجوار؛ پاکستان و افغانستان کمک کند .

رئیس دستگاه دیپلماسی در ادامه تصریح کرد: پیش از سفر به پاکستان فرصت کردم از فرصت‌ها و ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی چابهار بازدید کنم تا بتوانم اطلاعات بیشتری از این منطقه داشته باشم .

وزیر امور خارجه گفت: ظرفیت‌های چابهار به توسعه و ثبات و امنیت منطقه کمک می کند و منطقه آزاد چابهار نیز می‌تواند برای کشور موثر باشد .

وی تصریح کرد: توسعه چابهار می‌تواند در شبکه حمل و نقل ایران و پاکستان و افغانستان نقش مهمی داشته باشد و موجب نزدیکی شرکای ما شود و وزارت امور خارجه نیز تلاش می کند از فرصت‌های چابهار بیشتر استفاده کند .

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه پس از ورود به چابهار مورد استقبال استاندار و مسئولین محلی قرار گرفت .

محمدجواد ظریف، به منظور بازدید از فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار و شرکت در نشست سرمایه گذاران و تجار ایرانی به چابهار سفر کرده است.

نظرات بینندگان