کد خبر: ۴۷۸۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۰۸ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۸

عضو کنگره آمریکا: آمازون از چهره کاربران عکس می‌گیرد و به دولت می‌فروشد

الکساندریا اوکازیو کرتس عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا افشا کرد سایت فروش آنلاین 'آمازون' از چهره کاربران خود بدون رضایت و اطلاع آن‌ها تصویر برداری می‌کند و آن را به دولت می‌فروشد. وی ادامه داد: این کار مختص آمازون نیست بلکه سایت‌های فیس بوک، مایکرو سافت و شرکت‌های تکنولوژی بزرگ دیگر هم این کار را انجام می‌دهند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا افشا کرد سایت فروش آنلاین 'آمازون' از چهره کاربران خود بدون رضایت و اطلاع آن‌ها تصویر برداری می‌کند.

الکساندریا اوکازیو کرتس در جلسه استماعی کمیته نظارت و اصلاحات این مجلس اظهار کرد در حال حاضر آمازون از همه افراد بدون رضایت و اطلاع آن‌ها تصویر برداری می‌کند و آن را به دولت می‌فروشد.

وی ادامه داد: این کار مختص آمازون نیست بلکه سایت‌های فیس بوک، مایکرو سافت و شرکت‌های تکنولوژی بزرگ دیگر هم این کار را انجام می‌دهند.

این نماینده جوان کنگره آمریکا اضافه کرد: آیا منصفانه است که آمریکایی‌ها در معرض جاسوسی قرار گرفته باشند یا انبوهی از اطلاعات آن‌ها به سرقت برده شود بدون آنکه از آن اطلاع یا رضایت داشته باشند؟

اوکازیو کرتس با بیان اینکه یکی از ابتدایی‌ترین نگرانی‌های قانون اساسی درباره تکنولوژی‌های چهره نگاری بدون رضایت است که ریشه آن به متمم چهاردهم قانون اساسی برمی گردد.

وی با بیان اینکه اکنون شرکت ها، آژانس‌ها و دولتی‌ها به طور اساسی می‌توانند داده‌های اندازه گیری مشخصات بدن افراد را به سرقت ببرند یا از آن استفاده کنند، گفت: این اقدام بدون رضایت افراد مسلما هتک حرمت افراد است.

نماینده دموکرات آمریکا افزود: اینجا آمریکا است و ما حق داریم که حریم خصوصی داشته باشیم.

کلیر گارویه همکار ارشد مرکز قانون دانشگاه جورج تاون هم در این نشست اظهار کرد آنچه که فیس بوک انجام می‌دهد با بقیه شرکت‌ها متمایز است. عمده اطلاعات سیستم آژانس‌های اجرای قانون از داده‌های مرکز صدور گواهینامه رانندگی یا تصاویر متهمان به دست می‌آید.

نظرات بینندگان