کد خبر: ۴۷۹۲۴۷
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۹ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۸

سرقت ۵۰۰ میلیون تومانی طلا به شیوه بیهوشی

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف سرقت منزلی خبر داد که طی آن خانم خدمتکار با بیهوش کردن صاحبخانه اقدام به سرقت طلاجات به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان کرده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف سرقت منزلی خبر داد که طی آن خانم خدمتکار با بیهوش کردن صاحبخانه اقدام به سرقت طلاجات به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان کرده بود.

سرهنگ مرتضی نثاری، رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: در مورخه ۹۸/۰۲/۱۲ پرونده ای با موضوع "سرقت منزل به شیوه بیهوشی" از کلانتری ۱۰۲ پاسداران در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که صاحبخانه خانم ۶۰ ساله ای است که در حال حاضر به علت مسمومیت شدید بیهوش شده و در بیمارستان تحت اقدامات درمانی است.

فرزندان این خانم پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند: "چندین نوبت با تلفن منزل و تلفن همراه مادرمان تماس گرفتیم اما کسی پاسخگوی تماس‌های ما نبود! این در حالی بود که برای انجام تمامی امورات منزل ، یک نیروی خدماتی به نام "مریم . س" (۴۳ ساله) استخدام کرده بودیم و در طول چند سال گذشته نیز این خانم در منزل مادرمان حضور داشت و ما طی این چند سال به او اعتماد کامل پیدا کرده بودیم".

در ادامه ، کارآگاهان برابر اظهارات فرزندان مالباخته اطلاع پیدا کردند که طلاجات مادرشان به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان - تمام طلاجات قدیمی و آنتیک - سرقت شده است.

با توجه به شواهد ، دلایل و غیبت "مریم . س" از محل کارش ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت طلاجات توسط وی انجام شده لذا در اولین مرحله با مراجعه به شرکت خدماتی که مریم برای اولین بار از سوی آن به مالباخته معرفی شده بود اطلاع پیدا کردند که مریم چندین سال است هیچگونه ارتباطی با شرکت ندارد و مالباخته پس از مدت کوتاهی ، به شکل خصوصی و بدون اطلاع دادن موضوع به شرکت مریم را به عنوان نیروی خدماتی استخدام و بکارگیری کرده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با شناسایی محل سکونت مریم در شهرستان شهریار و اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و اطلاع پیدا کردند که مریم حدود یک هفته پیش از سرقت محل سکونتش را تغییر داده است ؛ لذا در ادامه تحقیقات و با انجام اقدامات ویژه پلیسی، مخفیگاه وی در شهرستان شهریار شناسایی و در ۹۸/۰۳/۰۲ دستگیر شد.

مریم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به سرقت طلاجات مالباخته به شیوه بیهوشی اعتراف کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : طی مدت چند سالی که در منزل شاکیه کار می کنم اطلاع کاملی در خصوص وضعیت مالی وی پیدا کرده بودم و از نگهداری طلاجات توسط وی در خانه نیز اطلاع و اطمینان داشتم تا اینکه پس از جابجایی محل سکونتم در شهریار ، با تهیه نوشیدنی مسموم ابتدا شاکیه را بیهوش کرده و پس از سرقت، بلافاصله به شهریار رفته و طلاجات را به دو نفر مجموعا به مبلغ ۷۰ میلیون تومان فروختم.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان این پایگاه با شناسایی محل تردد دو خریدار اموال مسروقه در شهرستان شهریار، در دو عملیات جداگانه هر دو نفر آنها را دستگیر کرده و در بازرسی از مخفیگاه و محل فعالیت آنها مقادیری از طلاجات مسروقه نیز کشف شد ؛ در حال حاضر متهم اصلی پرونده و همچنین دو خریدار اموال مسروقه با قرار قانونی صادره از سوی دستگاه قضایی، جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر طلاجات مسروقه در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان