کد خبر: ۴۷۹۴۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۲۱ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۸

فرودگاه ملک عبدالله جازان عربستان هدف حمله پهپادی یمن قرار گرفت

ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد یکشنبه در پاسخ به حملات مکرر ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، فرودگاه ملک عبدالله جازان شهر جنوبی عربستان را با پهپاد هدف قرار دادند
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرودگاه ملک عبدالله جازان عربستان هدف حمله پهپادی یمن قرار گرفتارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد یکشنبه در پاسخ به حملات مکرر ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، فرودگاه ملک عبدالله جازان شهر جنوبی عربستان را با پهپاد هدف قرار دادند.

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی المسیره یمن، این دومین حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به جازان سعودی در 12 ساعت گذشته است.

ساعاتی پیش نیز آشیانه هواپیماها در فرودگاه " جیزان" هدف حمله پهپادی ارتش یمن قرار گرفت.

رسانه های رسمی عربستان نیز با تایید این حمله پهپادی مدعی شدند که پدافند هوایی ارتش سعودی این پهپادی یمنی را سرنگون کرده اند.

31 اردیبهشت ماه گذشته نیز فرودگاه نجران دیگر شهر جنوبی سعودی هدف حمله پهپادهای  «قاصف کا2» ارتش و کمیته های مردمی یمن قرار گرفت.

سه شنبه هفته گذشته نیز، هفت پهپاد یمنی در واکنش به حملات مستمر ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به مناطق مسکونی و زیرساخت‌های یمن، آسمان عربستان را شکافتند و دو ایستگاه پمپاژ نفت در استان های «الدوادمی» و «عفیفه» در غرب این کشور را هدف قرار دادند.

جنبش انصارالله یمن حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو را بخشی از عملیات نظامی احتمالی برای حمله به 300 هدف حیاتی و نظامی در امارات و عربستان اعلام کرد.

نظرات بینندگان