کد خبر: ۴۷۹۶۴۹
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۰ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۸

رتبه دوم خرید خانه اتباع خارجی در ترکیه به ایرانی‌ها رسید

در سه ماه نخست امسال، عراقی‌ها 1781 واحد خانه در ترکیه خریدند و ایرانی‌ها با خرید 946 واحد مسکونی در جایگاه دوم قرار گرفتند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دیلی صباح، ایرانی‌ها رتبه دوم فروش خانه به خارجی‌ها در ترکیه را از آن خود کردند.

کاهش هزینه تابعیت در ترکیه، منافع خارجی‌ها در بخش املاک این کشور را افزایش داده است.

سهم ایرانی ها در فروش خانه های مسکونی به خارجی ها در ترکیه، هر ماه در حال افزایش است. با این افزایش قابل توجه در فروش خانه‌های مسکونی، ایرانی ها به مالکان مسکن در بخش‌های مختلف این کشور تبدیل شده‌اند.

 

در سه ماهه نخست امسال، عراقی ها 1781 واحد خانه در ترکیه خریدند و ایرانی‌ها با خرید 946 واحد مسکونی در جایگاه دوم قرار دارند.

فاتح چیقاتماز، مدیر یک موسسه که به ایرانی در زمینه دریافت تابعیت، خرید خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌کند، گفت: با کاهش هزینه تابعیت از یک میلیون دلار در ژانویه 2017 تا 250 هزار دلار در سپتامبر 2018، تقاضای برای خرید خانه مسکونی از سوی ایرانی‌ها افزایش یافته است.

وی گفت: سیاست‌های ضد مهاجرت آمریکا سبب شده ایرانی ها به سمت ترکیه روی بیاورند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: سیاست‌های داخلی ایران پس از تحریم‌ها، ممنوعیت‌های بر صادرات و واردات و مشکلات کشورهای پیرامون که سبب شد تا 75 هزار شرکت ایرانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس نظیر امارات، بحرین و عمان تعطیل شوند، از دیگر عواملی است که مسیر سرمایه‌گذاری ایرانی را به ترکیه منحرف شده است.

 

وی توضیح داد، استانبول یک مرکز گردشگری و تجاری است که ایرانی را جذب می‌کند و آنهایی که می‌خواهند خانه بخرند یا تجارتی راه بیندازند، استانبول را ترجیح می‌دهند، در حالی که آنتالیا منافع گردشگری و تعطیلاتی دارد.

نظرات بینندگان