کد خبر: ۴۷۹۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۲۲ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۸

«جان بولتون» هفته طی چند روز آینده به امارات سفر می‌کند

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که مشاور امنیت ملی کاخ سفید قرار است طی هفته جاری میلادی به ابوظبی سفر کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«جان بولتون» هفته طی چند روز آینده به امارات سفر می‌کندجان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید هفته جاری به امارات متحده عربی سفر خواهد کرد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، هنوز روز دقیق سفر بولتون به ابوظبی و جزئیات آن مشخص نیست ولی احتمالا این سفر در ارتباط با افزایش تنشها در منطقه خلیج فارس است.  

این سفر در حالی قرار است انجام شود که روز پنج شنبه مکه به دعوت «ملک سلمانم پادشاه سعودی میزبان یک نشست میان سران کشورهای عربی در زمینه تحولات منطقه و به ویژه حادثه اخیر حمله به کشتیهای نفتی در بندر الفجیره است. روز جمعه نیز یک نشست دیگر از سوی سازمان همکاریهای اسلامی در مکه قرار است برگزار شود.

طی هفته‌های گذشته، زمزمه‌هایی مبنی بر اختلاف میان بولتون و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و  احتمال اخراج بولتون توسط ترامپ مطرح شده است.

برخی رسانه‌ها از «مک‌گرگور» که یکی از فرماندهان معروف آمریکا در جنگ نخست با عراق به شمار می‌آید، به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی جایگزینی نام بردند. گفته شده است که ترامپ از مشاوره اشتباه بولتون در موضوع ونزوئلا ناخرسند است و در موضوع ایران نیز معتقد است که بولتون از اختیاراتش فراتر رفته است.

منبع: فارس
نظرات بینندگان