کد خبر: ۴۷۹۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۴ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۸

غرق شدن ۴ نفر در رودخانه هراز

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از غرق شدن، چهار نفر در رودخانه هراز حوالی پل وانا در شهرستان آمل خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از غرق شدن، چهار نفر در رودخانه هراز حوالی پل وانا در شهرستان آمل خبر داد.

 سرهنگ "مسعود تقدیسی لاریجانی" با اعلام این خبر، گفت: در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه روز گذشته ( ۶ خردادماه)، در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع غرق شدگی در رودخانه هراز در حوالی "پل وانا" ماموران انتظامی پاسگاه "گزنک" سریعاً به محل حادثه عزیمت کردند.

وی تصریح کرد: در بررسی های اولیه از سوی پلیس مشخص شد، نوجوانی ۱۰ ساله حین بازی در کنار رودخانه خروشان هراز به دلیل سهل انگاری به داخل رودخانه سقوط کرد و دچار حادثه شد.

سرهنگ تقدیسی با بیان اینکه در پی وقوع این حادثه، مادر این کودک که برای نجات جان فرزندش به داخل رودخانه رفت که وی نیز غرق شد، گفت: پس از این حادثه، مردی ۳۶ ساله که برادر این خانم بوده نیز برای کمک و امداد رسانی پس از وارد شدن به رودخانه، وی نیز غرق شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: با وقوع این حادثه و حضور عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر تاکنون اجساد دو نفر از غرق شدگان کشف و از آب بیرون کشیده شد و تلاش برای کشف جسد پسربچه ۱۰ ساله کماکان ادامه دارد.

سرهنگ تقدیسی با اشاره به وقوع حادثه مشابه در همین روز در رودخانه هراز، افزود: در ساعت ۱۵ روز گذشته ۶ خردادماه زنی ۲۶ ساله در کنار رودخانه هراز در حال عکس گرفتن بوده و به دلیل سهل انگاری به داخل رودخانه سقوط کرد و غرق شد.

وی اظهار کرد: با وقوع این حادثه ماموران انتظامی با همکاری عوامل جمعیت هلال احمر بخش "لاریجان" جسد این زن را آب بیرون کشیدند و برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی شهرستان آمل منتقل کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه به علت افزایش دمای هوا و ذوب برف در ارتفاعات شاهد افزایش حجم آب و طغیان رودخانه ها در مناطق ییلاقی هستیم به شهروندان و مسافران هشدار داد: از اسکان در حاشیه رودخانه ها و تردد در این مسیل ها جدا خودداری کنند.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان