کد خبر: ۴۷۹۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۸ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۸

صف‌های پایدار خرید در بازار سهام

در سومین روز کاری بازار سرمایه ایران در این هفته بار دیگر قیمت سهم‌ها با روند فزاینده ای رشد کرد و شاخص کل با افزایش بیش از ۵۰۰۰ واحدی روبرو شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

در سومین روز کاری بازار سرمایه ایران در این هفته بار دیگر قیمت سهم‌ها با روند فزاینده ای رشد کرد و شاخص کل با افزایش بیش از ۵۰۰۰ واحدی روبرو شد.

به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۵۶۷۹ واحد رشد کرد و به رقم ۲۲۳ هزار و ۲۵۳ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با رشد هزار و ۱۰۲ واحدی مواجه شد و عدد ۵۰ هزار و ۸۰۱ را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور نیز با ۷۲۲۰ واحد رشد عدد ۲۵۲ هزار و ۴۹۶ را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۴۳۹۷ و ۱۰ هزار و ۴۵۵ واحد رشد کردند.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل‌گهر هر کدام به ترتیب ۷۱۷، ۴۰۳ و ۳۷۲ واحد تأثیر افزاینده روی شاخص‌های بازار داشتند و معدود نمادهایی بودند که سعی کردند شاخص‌های بازار را کاهش دهند. از جمله آنها می‌توان به خدمات انفورماتیک، پتروشیمی بدر و کارخانجات دارو پخش اشاره کرد.

فلزات اساسی با حجم معاملات بیش از ۴۳۸ میلیون سهم امروز بیشترین ارزش را که معادل بیش از ۲۱۵ میلیارد تومان بود به خود اختصاص دادند. در این گروه به جز یک نماد تمامی سهم‌ها با رشد قیمت مواجه شدند و در برخی از آنها صف‌های خرید را شاهد بودیم.

در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز ۷۵۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۴۲ میلیارد تومان دست به دست شد. بیشتر گروه‌های بزرگ از جمله معدنی‌ها، شیمیایی‌ها و خودرویی‌ها امروز به رشد شاخص‌های بازار کمک کردند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۷۶ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از پنج میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به عدد ۳۴۲ هزار و ۳۶۱ نوبت رسید.

شاخص کل فرابورس نیز امروز با حدود ۷۲ واحد رشد مواجه شد و عدد ۲۷۸۷ واحدی را تجربه کردند. ارزش معاملات این بازار به رقم ۷۵۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۳.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

نظرات بینندگان