arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۲۸۳۶
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۰ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

رئیس جمهور مکزیک: هواپیمای ریاست جمهوری و بالگردهای دولتی را به حراج می گذارم

رئیس جمهور مکزیک قصد دارد جهت تامین هزینه‌های توافق مهاجرتی با دولت آمریکا، «هواپیمای ریاست جمهوری» و «بالگردهای دولتی» این کشور را به حراج گذارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس جمهور مکزیک: هواپیمای ریاست جمهوری و بالگردهای دولتی را به حراج می گذارمرئیس جمهور مکزیک قصد دارد جهت تامین هزینه‌های توافق مهاجرتی با دولت آمریکا، «هواپیمای ریاست جمهوری» و «بالگردهای دولتی» این کشور را به حراج گذارد.

به گزارش فارس، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهور مکزیک چهارشنبه گفت که برای تامین بودجه لازم در خصوص توافق مهاجرتی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، هواپیمای ریاست جمهوری و بالگردهای دولتی این کشور را به حراج می‌گذارد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ جمعه گذشته گفت که با توافق ایالات متحده و مکزیک بابت امور مهاجرتی، واشنگتن اعمال تعرفه‌ بر کالاهای صادراتی مکزیک به آمریکا را به تعویق می‌اندازد. مکزیک توافق کرده که گارد ملی خود را به مرزهای جنوب این کشور اعزام کند و اقدام‌هایی را برای جلوگیری از قاچاق انسان انجام دهد. واشنگتن نیز از سوی دیگر، پناهجویانی را که سعی در عبور از مرز به مکزیک به این کشور را دارند، باز می‌گرداند.

حرکت مهاجران از آمریکای مرکزی در پاییز 2018 از مکزیک به آمریکا شروع شد و متعاقب آن، رئیس جمهور آمریکا وضعیت اضطراری ملی را در ماه فوریه (اسفند) اعلام کرد. ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران یکی از وعده‌های اصلی ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی در سال 2016 بود. او در کوران مبارزات انتخاباتی بارها تأکید کرد هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. او بعد از ناکامی در تأمین بودجه به این روش، از کنگره خواست هزینه آن را تأمین کند.

نظرات بینندگان