arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۳۰۶۷
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۱ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

محمدی: اهل شعار دادن نیستم، حرفه‌ای حرف زدم/ به موفقیت تیمم اعتقاد کامل دارم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: یک مربی حرفه‌ای به خوبی می‌داند برای نتیجه‌گیری نیاز به زمان دارد من هم حرفه‌ای حرف زدم چون اهل شعار دادن نیستم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

غلامرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ درباره انتقاداتی که به برگزاری انتخابی تیم ملی می‌شود، گفت: به انتخابی تیم ملی اعتقاد کامل دارم اما باید شرایط فراهم باشد و زمان کافی هم در اختیار داشته باشیم و اینکه موجودیت فنی در اوزان دهگانه اجازه برگزاری یک رقابت جذاب را بدهد. در این فرصت هم می‌خواهیم جوان‌گرایی کنیم، هم رنکینگ بگیریم و هم انتخابی برگزار کنیم که امکانپذیر نیست.

وی ادامه داد: تمام این‌ها نیاز به زمان دارد از طرفی در کنار این، مسابقات، مسابقات داخلی زیادی را داشته‌ایم از جمله قهرمانی کشور، جام تختی و ... که در چند وزن تمام سرمایه‌های کشتی حضور داشتند. در جام‌جهانی هم تلفیقی از امیدها و بزرگسالان را اعزام کردیم. مسابقات آسیایی امیدها و بزرگسالان و جام ساساری را هم داشتیم که به شناخت بیشتر و بهتر نفرات کمک کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد:‌ در برخی اوزان که چند مدعی رقابت نزدیکتری داشتند تصمیم به برگزاری انتخابی گرفتیم که به نظرم زمان مناسبی هم دارد. در سنواتی گذشته هم انتخابی تیم ملی هم حدودا در همین زمان برگزار می‌شود که بعد از آن حدود 80 روز برای آماده‌سازی نفرات در اختیار داریم. در برخی اوزان کشتی‌گیران آنقدر خوب ظاهر شدند که نمی‌توانستیم از آنها چشم‌پوشی کنیم. همین رقابت باعث افزایش شانس کسب خوشرنگ‌ترین مدال می‌شود که خوشبختانه در میان‌وزن به بالا شرایط بهتری داریم و در سایر اوزان هم باید تلاش کنیم به شرایط مطلوب نزدیک شویم.

محمدی درباره رقابت یزدانی و قاسم‌پور در انتخابی تیم ملی عنوان کرد: یزدانی یک استثناء در کشتی ما است که در جام دان‌کلوف هم محک خوبی خورد قاسم‌پور هم در این سال‌ها خیلی خوب کشتی گرفته و روند رو به رشدی را طی کرده است.

وی در خصوص دلیل عدم حضور احمد بذری در انتخابی 86 کیلوگرم گفت: در این خصوص هم باید بگویم او در مسابقه رودررو با قاسم‌پور با اختلاف زیادی شکست خورد اما باز هم به وی میدان دادیم. در بازی‌های آسیایی اروپا و جام ساساری اعزام شد. برای اینکه سرمایه‌ها را حفظ کنیم به تمام موجودیت کشتی آزاد و مدعیان جوان و باتجربه فرصت دادیم تا انگیزه‌شان حفظ شود. در برخی اوزان به عنوان مثال 97 کیلوگرم 5 کشتی‌گیر را به تورنمنت‌های مختلف اعزام کردیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره انتقاداتی که به عدم اعزام کشتی‌گیران به رویدادهای دارای رنکینگ اتحادیه جهانی می‌شود،‌گفت: در برخی اوزان مانند 86، 97 و 125 کیلوگرم برای ما فرقی نمی‌کند کدام کشتی‌گیر نماینده ایران باشد و در کجای جدول حضور داشته باشد. در 3، 4 وزن هم با توجه به نتایجی که در مسابقات جهانی به عنوان اصلی‌ترین رویداد رنکینگ‌دار گرفته بودیم اصلاً نمی‌توانستیم جزء 4 نفر برتر باشیم. پس چه اصراری وجود دارد کشتی‌گیران‌مان را بی‌دلیل خسته کنیم چرا که امتیازات اصلی را در مسابقات جهانی از دست داده بودیم.

محمدی در خصوص اینکه گفته می‌شود شاید برخی‌ها نخواهند در انتخابی تیم ملی شرکت کنند، گفت: به هیچ عنوان ، البته برخی مواقع شاید اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی رخ دهد اما خوشبختانه تمام بچه‌ها خوب تمرین کرده‌اند و همه می‌دانند باید شرکت کنند. البته تصمیم نهایی با کادر فنی است چون ما باید پاسخگو باشیم. حضور در اردوی تیم ملی قبل از انتخابی را هم اختیاری کردیم تا هر کشتی‌گیری تمایل دارد شرکت کند. شرایط برگزاری در اوزان مختلف را هم نزدیک مسابقه اعلام خواهیم کرد.

وی در خصوص انتقاداتی که به صحبت‌های او درباره آینده‌نگری کادر فنی و حواله دادن نتیجه‌گیری به المپیک 2024 می‌شود، گفت: یک مربی حرفه‌ای اگر به کارش آگاه باشد، آینده را می‌بیند من هم حرفه‌ای حرف زدم چون برای نتیجه‌گیری نیازمند زمان هستیم. نه اینکه در این فاصله کوتاه شعار بدهیم. باید دید چه چیزی را تحویل گرفتیم و چه چیزی می‌خواهیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: کادر فنی آزاد و فرنگی از همه چیزشان گذشتند و کنار کشتی قرار گرفتند چون عاشق کشتی هستند اگر نمی‌آمدیم این 7، 8 ماه را هم از دست می‌دادیم. محمد بنا عاشق کشتی است ما هم کشتی را دوست داریم. حالا که شرایط بهتر شده است به موفقیت این تیم اعتقاد دارم و تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

محمدی خاطرنشان کرد: کارمان در مسابقات جهانی به خصوص برای کسب سهمیه در برخی اوزان بسیار سخت است اما تلاش می‌کنیم اتفاقی که در مسابقات آسیایی رخ داد و بسیار خوب بود را ادامه دهیم. امیدوارم اتفاقات خوبی برای کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی رخ دهد و نتیجه خوبی هم در کشتی آزاد و هم در فرنگی کسب کنیم.

نظرات بینندگان