arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۳۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۲۱ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

تأکید روحانی بر رفع موانع توسعه بوم‌گردی در جلسه هیئت دولت

حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت، ضمن تأکید بر توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه‌های گردشگری در پیرامون سدها و دریاچه‌ها، وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مأمور فعال‌سازی این نوع از گردشگری کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تأکید روحانی بر رفع موانع توسعه بوم‌گردی در جلسه هیئت دولتحسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت، ضمن تأکید بر توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه‌های گردشگری در پیرامون سدها و دریاچه‌ها، وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مأمور فعال‌سازی این نوع از گردشگری کرد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه جلسه، گزارشی درباره «گردشگری با رویکرد بومگردی» به هیئت وزیران ارائه داد.

این گزارش، به ویژگی‌های مناطق خشک و کم‌آب کشور و جاذبه‌های گردشگری این مناطق باوجود خشکسالی در آنها، ارزش‌های بوم‌گردی و اکوتوریسم و نیز وضعیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی در مناطق مختلف کشور پرداخته است.

بررسی آمار گردشگری داخلی کشور، نشان‌دهنده رشد چشمگیر بازدید از مراکز گردشگری و ابنیه و مجموعه‌های تاریخی است، بهگونه‌ای که مجموع آمار بازدید گردشگران از مراکز گردشگری 134 میلیون و 232 هزار و 820 نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 24 درصد رشد داشته است.

حضور در شهرهای کوچک و مناطق روستایی کشور و تجربه اقامت در سکونتگاههای بومی، تجربه جدیدی است که امروزه در بین نسل جدید ایرانیان، رو به فزونی است.

هیئت وزیران سه پروتکل الحاقی قانون موافقت‌نامه همکاری امنیت در دریای خزر با موضوعات همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی، مبارزه با جرائم سازمان‌یافته و مبارزه با تروریسم در دریای خزر را در قالب لوایح مجزا  تصویب کرد.

گفتنی است، قانون موافقت‌نامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر در سال 1393 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ با تصویب این پروتکل‌های الحاقی به موافقت‌نامه همکاری امنیت در دریای خزر، اجازه مبادله اسناد آن داده شد.

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری این موضوعات تعیین کرد.

نظرات بینندگان