arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۴ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

دومین ضارب توله خرس دستگیر شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه روز قبل یکی از ضاربان کشتار توله خرس قهوه ای در سوادکوه شناسایی و دستگیر شده بود گفت: ضارب دوم نیز امروز دستگیر و روانه زندان شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از شناسایی و دستگیری دومین ضارب و کشتار توله خرس قهوه ای در سوادکوه خبر داد.

حسینعلی ابراهیمی در گفتگو با مهر با بیان اینکه روز قبل یکی از ضاربان کشتار توله خرس قهوه ای در سوادکوه شناسایی و دستگیر شده بود گفت: ضارب دوم نیز امروز دستگیر و روانه زندان شده است.

ابراهیمی کارنامی گفت: علت تلف شدن توله خرس توسط دامپزشک دردست بررسی است و پس ازاظهارنظر نهایی، اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در خصوص پرتاب سنگ به توله خرس مصدوم توسط افراد خاطی را غیراخلاقی و غیرانسانی دانست و آن را محکوم کرد و ادامه داد: این رفتارهای زشت و ناشایست احساسات عموم مردم ودغدغه مندان محیط زیست را جریحه دارنمود وقطعاً این اداره کل تاحصول نتیجه با متخلفین برخورد واقدامات لازم رادراین خصوص انجام خواهد داد.

ابراهیمی کارنامی ازدستگاه قضایی درخصوص همکاری مجدانه برای شناسایی متخلفین وصدور دستورات قضایی، تقدیرکرد و همچنین اقدام بانوی بزرگوار و دوستدارطبیعت که درفیلم های منتشرشده با تمام وجود از توله خرس مصدوم، حمایت می کند را شایسته تقدیردانست وافزود: این رفتار انسانی با حیات وحش، نشان دهنده تحقق شعار ۸۰ میلیون محیط بان و احساس مسئولیت اقشارمختلف مردم نسبت به مسئله محیط زیست است.

این مقام مسئول ادامه داد: متاسفانه افرادی با اقداماتی دور از شان اخلاقی و انسانی علیه حیوانات و زیستمندان انجام می دهند که قطعاٌ این پویش های مردمی درحفاظت ازمحیط زیست درآینده نه چندان دور جلوی این تعدی ها را خواهد گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان با تاکید بر اینکه عده ای قصد سوء استفاده و زیرسئوال بردن همه تلاش های انجام شده در این در این خصوص دارند گفت: قطعاً مردم فهیم و عزیز با کسب اطلاعات صحیح از مراجع رسمی و مسئول، تلاش این افراد را ناکام خواهند گذاشت.

نظرات بینندگان