arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۴۰۰۳
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۲۰ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

سناتور ارشد آمریکایی: نه ترامپ درگیری با ایران می‌خواهد نه مجلس سنا

رهبر اکثریت‌ جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا سه‌شنبه گفت رئیس‌جمهور این کشور و مجلس سنا هیچ‌کدام دنبال درگیری با ایران نیستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سناتور ارشد آمریکایی: نه ترامپ درگیری با ایران می‌خواهد نه مجلس سنا«میچ مک‌کانل»، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا در نطق آغازین خود در این مجلس بار دیگر تصریح کرد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و مجلس سنای این کشور هیچ‌یک جنگ با ایران را نمی‌خواهند. 

او گفت: «رئیس‌جمهور گفته دنبال درگیری با ایران نیست، سنا هم این را نمی‌خواهد.»

«مک‌کانل» شب گذشته هم تصریح کرده بود دولت ترامپ به دنبال آغاز درگیری نظامی با ایران نیست و سیاست فشار علیه ایران از طریق تحریم‌ها را در دستور کار قرار داده است.  

 نفت‌کش‌های موسوم به «فرونت التر» و «کوکوکا کاریجس» پنجشنبه هفته گذشته (23 خردادماه) در دریای عمان دچار سانحه شدند. وزارت تجارت ژاپن اعلام کرد یکی از نفتکش‌های حادثه‌دیده حامل «محموله متعلق به ژاپن» بوده‌ است. این حادثه همزمان با سفر «شینزو آبه»، نخست‌وزیر ژاپن به تهران رخ داده است.

دولت آمریکا ساعاتی بعد از این حادثه ایران را به دست داشتن در آن متهم کرد. «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری روز پنجشنبه گفت ارزیابی دولت آمریکا این است که ایران عامل این حمله بوده است. وزارت دفاع آمریکا همان شب ویدئویی منتشر و ادعا کرد سرنشین‌های یک قایق ایرانی در حال جدا کردن مین از بدنه یکی از کشتی‌های سانحه‌دیده هستند. 

ادعای آمریکا علیه ایران با تردیدهای زیادی در دنیا رو به رو شده؛ مالک یکی از این نفتکش‌ها فیلم منتشرشده توسط آمریکا را کاملاً رد کرده و گفته که این کشتی مورد اصابت یک «شی پرنده» قرار گرفته است. او با توجه به اینکه محل اصابت کاملاً بالای آب بوده ادعاها درباره هدف قرار گرفتن آن با اژدر را هم رد کرده است.

نظرات بینندگان