arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۷۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۳ - ۱۵ تير ۱۳۹۸

مسیرهای منتهی به دروازه قرآن شیراز بسته می شود

مسیر های منتهی به دروازه قرآن و ورودی به شیراز از سمت مرودشت،شنبه ۱۵ تیرماه ۹۸ به مدت دو ساعت با هدف ایمن سازی مسدود خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

مسیر های منتهی به دروازه قرآن و ورودی به شیراز از سمت مرودشت،شنبه ۱۵ تیرماه ۹۸ به مدت دو ساعت با هدف ایمن سازی مسدود خواهد شد.

بر اساس اطلاعیه پلیس استان فارس، با هدف ایمن سازی دروازه قرآن از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۷:۰۰ شنبه ۱۵ تیرماه ۹۸ محدودیت های ترافیکی در ورودی و خروجی شهر شیراز از سمت دروازه قرآن اعمال می شود.

این محدودیت ها شامل ورودی شهر شیراز از پل شهید اسکندری است که این پل بسته می شود و رانندگان می بایست از کمربندی استفاده کنند.

همچنین خروجی های شهرشیراز از تقاطع ابوالکلام، تقاطع ادبیات، چهل مقام، تقاطع حافظیه بسته می شود و می بایست از مسیر جایگزین بلوار نیستان (جاده خرامه به سمت زیباشهر)، بلوار جمهوری و بلوار چمران برای خروج از شهر استفاده کنند.

احتمال داده می شود این محدودیت ها برای ازبین بدن سنگ نایمن دروازه قرآن شیراز اعمال شده باشد.

بر اساس اظهارات معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، قرار بود سنگ ناایمن در این محل، شنبه هشتم تیرماه ۹۸ با روش انفجار نرم ظرف چند ساعت خرد و برداشته شود اما یک روز قبل از عملیات اجرایی، شهرداری شیراز از این کار منصرف شد و دلیل آن را نظر شورای تأمین استان فارس عنوان کرد.

براساس آنچه برخی کارشناسان پیش تر به ایرنا گفته‌اند، سقوط سنگی عظیم از بالای دروازه قرآن شیراز مسأله‌ای محتمل است که حتی یک شوک ناشی از زلزله‌ای با ریشتر کم هم قادر است این سنگ ۶۰ تنی را از بالای کوه بر سر دروازه قرآن شیراز فرود آورد و فاجعه دیگری را به این کلانشهر تحمیل کند.

تصاویر این سنگ در ایام نوروز ۹۸ به سرعت بین کاربران شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و این مساله سبب شد که مسئولان امر نیز برای رفع این مشکل به تکاپو بیفتند و رصد وضعیت این منطقه در دستور کار نیروهای متخصص ارگان‌های مختلف و مدیریت شهری قرار گیرد.

جلسه مدیریت بحران استانداری فارس در فروردین ماه ۹۸ در این زمینه تشکیل و اعلام شد که سریعاً نسبت به ایمن سازی این منطقه با رعایت همه مسائل ایمنی کاربری‌های پایین دست و ایجاد محدودیت عبوری با اخذ مشاور ذی صلاح در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام شود.

نظرات بینندگان