arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۷۹۹۵
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۹ - ۱۷ تير ۱۳۹۸

سفیر آمریکا در کویت: بدنبال جنگ با ایران نیستیم

سفیر آمریکا در کویت یکشنبه شب گفت: ما به دنبال جنگ با ایران نیستیم و تلاش می کنیم از خود در برابر تهدیدات دفاع کنیم. او ادعا کرد: واشنگتن بدنبال اعزام نیروی جدید به منطقه نبود، اما این کار پس از آن صورت گرفت که ایران، آمریکا و دیگر کشورها را تهدید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سفیر آمریکا در کویت یکشنبه شب گفت: ما به دنبال جنگ با ایران نیستیم و تلاش می کنیم از خود در برابر تهدیدات دفاع کنیم.

به گزارش تارنمای روزنامه "الیوم السابع"، "لورنس سیلورمن"( Lawrence Silverman) مدعی شد: تهدیدات ایران در منطقه واشنگتن را بر آن داشت که تصمیم به اعزام یکهزار نیروی اضافی بگیرد تا از شهروندان آمریکایی و شهروندان (کشورهای منطقه) دفاع کند.

وی مدعی شد: ما به صورت دیپلماتیک با ایران رفتار و تلاش کردیم که تنش ها را کاهش دهیم، اما پاسخ آنان حمله به نفتکش ها بود.

سیلورمن با تکرار سخنان دیگر مسئولان آمریکایی ادعا کرد: اینک بدنبال حمایت از کشتی های بین المللی هستیم و این موضوع تنها مساله میان ایران و آمریکا نیست، بلکه مساله ایران و تمامی کشورهاست.

سخنان سفیر آمریکا در کویت درحالی بیان می شود که وزارت امورخارجه امارات اعلام کرد که هیچ شواهدی مبنی بر دست داشتن یک کشور خاص در این حمله وجود ندارد.

"اینه اریکسن سرید" وزیر امور خارجه نروژ نیز در این باره گفته بود: هنوز زود است با قطعیت درباره عامل این حادثه نتیجه گیری کرده و بگوییم چه کسی در آن دست دارد.

دو فروند نفتکش در دریای عمان ۲۳ خرداد ماه هدف حمله خرابکارانه قرار گرفتند.

سیلورمن با ادعای اینکه " ایرانی ها، همزمان با سفر آبه شینزو به تهران، به کشتی ژاپنی حمله کردند، ابراز امیدواری کرد که با تلاش های بین المللی بتوان مانع از چنین رفتارهای ایران شد.

درحالی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با خروج یکجانبه از برجام، این توافق بین المللی را نقض کرد، سفیر ایالات متحده در کویت مدعی شد: واشنگتن طی سالیان گذشته بدون هیچ پیش شرطی از تهران برای حضور در مذاکرات برای بررسی تمامی مسائل دعوت کرده است تا به توافقنامه‌ای بهتر برسیم، اما تهران این درخواست را نپذیرفته است.

سخنان این دیپلمات درحالی بیان می شود که "سید عباس موسوی" سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان صراحتاً اعلام کرد که پیام صریح ملت ما به دنیا این است که ایران زیر بار گفت وگوی توام با فشار نمی رود ولی همواره اهل تعامل است.

سیلورمن در خصوص عزم آمریکا برای اعزام یکهزار نیروی جدید به کویت گفت: این نیروی ها تنها متعلق به کویت نیست بلکه متعلق به تمامی کشورهای منطقه است.

وی ادامه داد: برخی از این نیروها از کویت عبور خواهند کرد، اما در مراکز مورد نیاز فرماندهان مستقر خواهند شد.

سفیر آمریکا در کویت ادعا کرد: واشنگتن بدنبال اعزام نیروی جدید به منطقه نبود، اما این کار پس از آن صورت گرفت که ایران، آمریکا و دیگر کشورها را تهدید کرد.

سیلورمن افزود: اگر تهران نمی خواهد بیشتر از این تحریم شود، نباید جهان را تهدید کند، خواه این مساله مستقیماً از سوی خودش صورت گیرد یا از طریق نیروهای مورد حمایتش انجام شود.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان