arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۸۷۲۳
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۱ - ۱۹ تير ۱۳۹۸

نماینده روسیه: آمریکا نمی تواند از کاهش تعهدات ایران در برجام گله مند شود

نماینده دائمی روسیه آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه گفت؛ آمریکا نمی تواند در حالی که از توافق هسته ای خارج شده است مدعی اجرای تعهدات کامل ایران در این توافق (برجام) باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده روسیه: آمریکا نمی تواند از کاهش تعهدات ایران در برجام گله مند شودبه گزارش روزنامه واشنگتن پست، «میخائیل اولیانوف» افزود؛ آمریکا که خود از اجرای کامل تعهدات توافق هسته ای سر باز زده است نمی تواند درخواستی از دیگر اعضا برای اجرای تعهدات برجامی باشد.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین در نشست فوق العاده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، تصریح کرد که سیاست خارجی و رفتار آمریکا مشحون از تناقض و دوگانگی است.

به دنبال درخواست آمریکا برای برگزاری جلسه فوق العاده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی جهت بررسی اقدامات اخیر ایران در کاهش تعهدات برجامی خود، این نشست امروز (چهارشنبه، مورخ ۱۹ تیرماه) در مقر این سازمان در وین برگزار شد.

ایران روز یکشنبه در پی خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی این کشور علیه ایران و عدم انجام تعهدات از سوی دولت‌های اروپایی و بقیه کشورهای امضا کننده توافق هسته‌ای گام دوم کاهش تعهد به برنامه هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را برداشت.

مقامات، دیپلمات‌ها، سناتورها و نمایندگان پارلمان روسیه از دو روز گذشته با توجه به اقدامات جدید تهران در خصوص کاهش تعهدات داوطلبانه خود، ضمن حمایت از ایران در برجام و درک اقدامات تهران برای حفظ توافق هسته‌ای با توجه به خروج غیرقانونی و یکطرفه آمریکا از آن، از نگرانی خود مبنی بر بدتر شدن وضعیت پیرامون توافق هسته‌ای سخن گفتند و خواستار خویشتنداری تهران شدند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان