arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۹۷۴۸
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۰۹ - ۲۵ تير ۱۳۹۸

آیت‌الله جنتی: مجلس اصلاح قانون انتخابات را در اولویت قرار دهد

دبیر شورای نگهبان در دیدار با روسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اصلاح قانون انتخابات تاکید کرد و گفت: اصلاح قانون‌های سرنوشت ساز مثل قانون انتخابات را در اولویت کار خود قرار دهید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبیر شورای نگهبان در دیدار با روسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اصلاح قانون انتخابات تاکید کرد و گفت: اصلاح قانون‌های سرنوشت ساز مثل قانون انتخابات را در اولویت کار خود قرار دهید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، رؤسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی عصرروز دوشنبه ا آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان دیدار کردند.

آیت‌الله جنتی در این دیدار با تبریک میلاد امام رضا (ع) و دهه کرامت به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی براینکه مجلس در رأس امور است اشاره کرد و گفت: باتوجه به این فرمایش امام (ره) وظیفه در رأس امور بودن چیست؟ شما غیر از قانونگذاری که باید قوانین مفید به حال نظام و مملکت تصویب کنید، وظیفه دیگری هم دارید.

وی ادامه داد: مجلس باید در کنار قانونگذاری بر امور اجرایی نیز نظارت داشته باشد؛ مردم نیز این انتظار را از شما نمایندگان دارند.

دبیر شورای نگهبان با انتقاد از بعضی مفاسد اقتصادی، اداری، سیاسی و رکود اقتصادی تاکید کرد: مردم از نمایندگان مجلس انتظار دارند که به امور اجرایی نظارت داشته باشند؛ چراکه وظیفه شما فقط قانونگذاری نیست بلکه نظارت هم جزئی از وظایف نمایندگان مجلس است.

آیت‌الله جنتی به بحث رأی اعتماد مجلس به وزرا اشاره کرد و ادامه داد: همانطور که وزرا از مجلس رأی اعتماد می‌گیرند، باید نسبت به مجلس پاسخگو هم باشند.

وی خطاب به نمایندگان مجلس افزود که تلاش کنید تا گره‌ای از مشکلات مردم باز کنید، گفت: هرچند مشکلاتی وجود دارد، اما این مشکلات غیرقابل حل نیست بنابراین باید برای رفع آن‌ها راه‌حل پیدا کنید.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: قانون‌های سرنوشت‌ساز مثل قانون انتخابات را در اولویت کار خود قرار دهید.

آیت‌الله جنتی به مشکلات قانون انتخابات و ضرورت اصلاح این روند اشاره کرد و گفت: باید برای این موضوع چاره‌اندیشی شود؛ چراکه موجب اتلاف وقت و سرمایه می‌شود.

وی همچنین از دو نرخی بودن ارز انتقاد و این موضوع را سبب بروز فساد اقتصادی دانسته و بر لزوم اصلاح این امر تاکید کرد.

رؤسای کمیسیون‌ها مجلس شورای اسلامی نیز درباره مسائلی از جمله قانون انتخابات، بحث بررسی صلاحیت‌ها، دو نرخی بودن ارز و فرایندهای قانونگذاری نکاتی را مطرح کردند.

نظرات بینندگان