arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۸۹۷۵۰
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۰۹ - ۲۵ تير ۱۳۹۸

پلوسی: برای در محکومیت توئیت نژادپرستانه ترامپ درباره 4 نماینده زن دموکرات رای گیری می کنیم

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که این مجلس به زودی برای قطعنامه ای در محکومیت توئیت نژادپرستانه ترامپ درباره 4 نماینده زن دموکرات رای گیری می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که این مجلس به زودی برای قطعنامه ای در محکومیت توئیت نژادپرستانه ترامپ درباره 4 نماینده زن دمکرات رای گیری می کند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دوشنبه شب در نامه ای به دمکرات ها این مجلس نوشت که به زودی قطعنامه ای در محکومیت اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ علیه ۴ نماینده زن دمکرات مطرح می شود که باید از آن حمایت کنند.

به نوشته تارنمای خبری هیل، پلوسی گفت که این قطعنامه توسط «تام مالینووسکی» عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا که زاده لهستان است، به همراه چند تن دیگر از دمکرات های متولد خارج از آمریکا آماده شده است.

ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در پیامی توئیتری ۴ نماینده زن مجلس نمایندگان آمریکا را به «جناح ترقی خواه» مشهور هستند، به باد انتقاد گرفت و گفت که آنها باید به کشورهایی که از آنجا به آمریکا آمده اند بازگردند.

این توئیت ترامپ جنجال سیاسی و رسانه ای بسیار گسترده ای در آمریکا ایجاد کرد و بسیاری از سیاستمداران و مردم این کشور آن را «نژادپرستانه» ارزیابی کرده و خواستار عذرخواهی وی شدند.

ترامپ اگرچه به صورت مستقیم نامی از این نمایندگان نبرد، اما به نظر می‌رسد هدف او «الکساندریا اوکاسیو کورتز»، «ایلهان عمر»، «آیانا پریسلی» و «رشیده طلیب» هستند که با وجود آنکه برای اولین دوره در مجلس نمایندگان آمریکا حضور دارند، بیشترین حملات را علیه سیاست های ترامپ انجام می دهند.

ترامپ در توئیت نژادپرستانه خود نوشته بود: خیلی جالب است که می بینیم «نمایندگان زن ترقی خواه کنگره» که اصالتاً از کشورهایی آمده اند که حکومتشان فاجعه کامل و تمام بوده و بدترین، فاسدترین و بی عرضه ترین در جهان هستند (البته اگر حکومتی کارآ داشته باشند)، اکنون با صدای بلند و به شکلی شرارت آمیز به مردم ایالات متحده که بزرگترین و قدرتمندین ملت روی زمین است، می گویند که حکومتمان چگونه باید اداره شود.

ترامپ سپس افزود: چرا آنها به کشور خود بازنمی گردند و به کشورهای ورشکسته و پرجرم و جنایتی که از آنجا آمده اند کمک نمی کنند تا اصلاح شود. سپس بازگشته و به ما بگویند چطور این کار را کردند؟

این اظهارات ترامپ در حالی است که هر چهار نماینده شهروند آمریکا هستند و فقط خانم عمر خارج از ایالات متحده و در موگادیشو پایتخت سومالی به دنیا آمده و به عنوان مهاجر به آمریکا رفته است.
پریسلی سیاهپوست است و در شهر سینسیناتی ایالت اوهایو به دنیا آمده است. طلیب هم در یک خانواده فلسطینی‌تبار در شهر دیترویت ایالت میشیگان و اوکاسیو کورتز که والدینش اصالت پورتوریکویی دارند، در نیویورک به دنیا آمده است.

پلوسی پس از این اظهارات در توئیتی گفت که شعار «آمریکا را دوباره بزرگ کنیم» که ترامپ سر می دهد، در حقیقت «آمریکا را دوباره سفید کنیم» است.

نظرات بینندگان