arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۰۰۴۰
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۳ - ۲۶ تير ۱۳۹۸

درخواست یک کارآفرین برای حمایت از توسعه‌ ارزهای دیجیتال در دوران تحریم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بلاکچین و استخراج ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر به بحث روز رسانه‌ها تبدیل شده‌اند. یک آینده پژوه ملی حوزه‌ رمزارزها و بلاکچین در مصاحبه‌ای به اهمیت توجه به این تکنولوژی در ایران پرداخته و طی درخواستی از مسئولان خواست، امکانات مورد نیاز برای رقابت جهانی در این زمینه را فراهم کنند.

علی میزانی اسکوئی که یک آینده پژوه ملی و بین‌المللی حوزه‌ی رمز ارزهاست، به دغدغه‌های کارآفرینان و نیاز کشور برای حمایت از ارزهای دیجیتال اشاره می‌کند.

درخواست یک کارآفرین برای حمایت از توسعه‌ ارزهای دیجیتال در ایران در تحریم

وی که سخنران همایش‌های ملی همچون نخستین کنفرانس رگولاتوری بلاکچین و رمزارزها و الکام‌تاکز نمایشگاه الکامپ بوده است و سابقه فعالیت به عنوان آینده پژوه مشاور بسیاری از نهادهای دولتی و خصوصی را در کارنامه خود دارد؛ حمایت دولت در شرایط تحریم اقتصادی را شرط موفقیت در اقتصاد مقاومتی می‌داند.

علی میزانی با اشاره به این که شاسی نظام اقتصادی دنیا در حال تغییر است و ارزهای دیجیتال مبنای تکنولوژی بلاکچین هستند و آینده پول دنیا هستند گفت: «ارزهای دیجیتال که بر مبنای تکنولوژی بلاکچین هستند، آینده پول دنیا خواهند بود. بیشتر ارزهای دیجیتال که در دنیا رایج هستند حکم طلای جهان مجازی را داشته که کارکرد سرمایه گذاری دارند و می‌توانند باعث تقویت پول ملی هر کشور باشند.»

وی با توصیه به مسئولان خواست آنها اهمیت استراتژیک صنعت ماینینگ را برای آینده کشور در نظر داشته باشند و در همین راستا توصیه کرد: «قیمت‌های مصوب تعرفه برق باید به گونه‌ای باشد که کارآفرینان این حوزه بتوانند با رقبای خارجی خود رقابت کنند و همچنین در تامین سخت‌افزارهای لازم برای صنعت ماینینگ گمرکات کشور همکاری کنند.»

این آینده پژوه حوزه فناوری با اشاره به شرایط تحریم اقتصادی و اهمیت اقتصاد مقاومتی در این زمان معتقد است: «اخلال در نظام اقتصادی هر کشور فقط مربوط به خروج بی‌رویه ارز از آن کشور نیست بلکه در مورد سو مدیریت برای ورود ارز به آن کشور نیز است.»

گفتنی است، علی میزانی اسکویی در ویدیویی به تشریح نظرات خود در این زمینه پرداخته که علاقه‌مندان برای مشاهده‌ی آن می‌توانند به لینک www.aparat.com/v/4qpaZ مراجعه کنند.

نظرات بینندگان