arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۰۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۴ - ۲۶ تير ۱۳۹۸

آمادگی پلیس برای همکاری با سازمان محیط‌زیست

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: نیروی انتظامی در تمامی ماموریت های سازمان محیط زیست که نیاز به حضور پلیس باشد، همکاری لازم را خواهد داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: نیروی انتظامی در تمامی ماموریت های سازمان محیط زیست که نیاز به حضور پلیس باشد، همکاری لازم را خواهد داشت.

سردار محمد شرفی در مراسم روز ملی محیط بان که در شهر میبد استان یزد با حضور شماری از محیط بانان کشوری برگزار شد خاطرنشان کرد: آب و خاک، نعمت هستند اما اگر درست از آن استفاده نشود همین نعمت عامل تهدید خواهد شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه محیط بانان کشور با کمترین امکانات بیشترین فعالیت را دارند گفت: از همه کسانی که رسانه دارند یا قلم و دوربین در دست دارند تقاضا داریم حوزه محیط زیست را به صورت ویژه مدنظر داشته باشند.

وی ضمن اظهار رضایت از تعامل پلیس و سازمان محیط زیست کشور اظهار داشت: شما محیط بانان با افرادی که هوا و خاک کشور را به ناحق از بین می برند مبارزه می کنید؛ پس قطعا بدانید که ناجا در تمامی ماموریت هایی که نیاز به حضور پلیس باشد همکاری لازم را خواهد داشت.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: فرسایش خاک، یکی دیگر از مشکلاتی است که با آن روبه رو هستیم و باید برای آن فکری کرد و هر زخمی که بر طبیعت یا خاک و آب وارد می‌شود همچون زخمی است که بر بدن محیط بان می‌خورد.

سردار شرفی آلودگی هوا را از دیگر مشکلات پیش رو اعلام کرد و گفت: آلودگی بی رویه هوا به وفور در حال انجام است و اگر طرح آمایش سرزمینی در کشور اجرا نشود دچار مشکلات شدیدی خواهیم شد.

گفتنی است در این مراسم از خانواده شهدای محیط بان و محیط بانان نمونه کشور قدردانی شد.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان