arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۰۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۲ - ۲۷ تير ۱۳۹۸

واکنش فاضل لاریجانی به شایعه دستگیری‌اش: در حال خدمت در دانشگاه هستم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله‌ آملی اعلام کرد که در حال خدمت در دانشگاه هستم و اخبار منتشرشده در رسانه‌ها و فضای مجازی درباره بنده کذب است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله‌ آملی اعلام کرد که در حال خدمت در دانشگاه هستم و اخبار منتشرشده در رسانه‌ها و فضای مجازی درباره بنده کذب است.

فاضل لاریجانی در گفتگو با آنا در آمل درباره شایعات اخیر برخی رسانه‌ها و فضای مجازی علیه وی عنوان کرد: مطالب مطرح‌شده درباره بنده بی‌اساس و کذب است و اکنون در حال خدمت در دانشگاه هستم. در تمام عمرم بیشتر در فعالیت‌های علمی و فرهنگی حضور داشته‌ام و تا هر وقت دانشگاه به بنده نیاز داشته باشد، انجام وظیفه می‌کنم.

دانشکده مجازی در حوزه‌های پزشکی و غیرپزشکی ایجاد می‌شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره فعالیت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله‌ آملی اظهار کرد: در راستای فعالیت و حضور در عرصه فعالیت دانش‌بنیان با استفاده از توانمندی اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان به‌ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی اقدام به راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی و رشد واحدهای فناور برای ایجاد زیرساخت و بستر فعالیت در این عرصه کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله‌آملی افزود: از جمله اقدامات ویژه دراین‌باره‌ راه‌اندازی مرکز تحقیقات مدیریت و نوآوری، مرکز رشد واحدهای فناور در حوزه‌های شیمی، صنایع غذایی و داروسازی، ایجاد قطب گیاهان دارویی و راه‌اندازی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله‌ آملی است.

لاریجانی مطرح کرد: از سال ۱۳۹۳ با راه‌اندازی دانشکده داروسازی با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به اهمیت موضوع سلامت در جامعه، تحقیقات و سرمایه‌گذاری دانشگاه برای فعالیت‌های تحقیقاتی و بسترسازی لازم به‌منظور فعالیت دانش‌بنیان به سمت داروهای گیاهی و گیاهان دارویی در این حوزه سوق داده شده است.

وی ادامه داد: تجهیز آزمایشگاه لازم، آماده‌سازی فضای فیزیکی و جذب افراد متخصص در این حوزه از جمله اقدامات این واحد دانشگاهی است و اکنون با توجه به ظرفیت‌هایی مانند موقعیت جغرافیایی (قرارگرفتن در منطقه‌ای بکر از لحاظ چشم‌انداز طبیعت و تنوع گونه‌های گیاهی)، رشته‌های مختلف تحصیلی با اعضای هیئت‌علمی مجرب در حوزه‌های علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و داروسازی در حال گام نهادن به سمت ایجاد و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های ملی از قبیل آزمایشگاه بیواکیوالانسی در تولید دارو، جذب سرمایه‌گذار در تولید ماده خشک گیاهان دارویی مورد نیاز شرکت‌های تولیدکننده دارو و فرآورده‌های دارویی-بهداشتی و تولید محصول در این حیطه‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله‌ آملی اظهار کرد: در حوزه تحول علمی (آموزشی-پژوهشی) این واحد دانشگاهی از سال ۱۳۹۸ با ایجاد کارگروه‌های تخصصی از قبیل کارگروه ارتقای کیفی آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها، کارگروه علوم انسانی و هنر، کارگروه فناوری اطلاعات در آموزش و پژوهش، کارگروه فعالیت‌های بین‌الملل در حوزه آموزش و پژوهش، کارگروه تجاری‌سازی علم و کارگروه حوزه پزشکی و سلامت با دعوت از متخصصان اقدامات جدی را در راستای تحقق اهداف گام دوم انقلاب و تبیین شعار رونق تولید به‌عنوان شعار سال انجام داده است.

لاریجانی با بیان اینکه ایجاد آموزش ترکیبی و دانشکده مجازی در حوزه‌های پزشکی و غیرپزشکی از برنامه‌های این واحد دانشگاهی برای اجرا تا پایان سال است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالقوه این دانشگاه انتظار آینده درخشانی در این حوزه در سال‌های آینده می‌رود. این واحد آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاران در حیطه دانش‌بنیان در این حوزه‌ها را هم اعلام می‌کند.

نظرات بینندگان