arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۰۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۳ - ۲۹ تير ۱۳۹۸

۵ طلای آسیا در انتظار کاراته ایران/ تلاش ۶ کاراته کا برای مدال برنز

در پایان نخستین روز از رقابت های کاراته قهرمانی آسیا، طراوت خاکسار، رزیتا علیپور، حمیده عباسعلی، ذبیح الله پورشیب و کاتای تیمی بانوان ایران راهی فینال شدند اما سجاد گنج زاده به دیدار رده بندی رفت و ۵ کاراته کا دیگر ایران نیز با شکست برابر رقبایشان به گروه بازنده ها رفتند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایسنا، شانزدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا با حضور ۳۴۰ کاراته کا از ۳۳ کشور در شهر تاشکند ازبکستان آغاز شد.

طراوت خاکسار، رزیتا علیپور، حمیده عباسعلی، ذبیح الله پورشیب و کاتای تیمی بانوان ایران راهی فینال شدند اما سجاد گنج زاده به دیدار رده بندی رفت و ۵ کاراته کا دیگر ایران نیز با شکست برابر رقبایشان به گروه بازنده ها رفتند.

*خاکسار نخستین فینالیست ایران
خاکسار ابتدا ۸ بر صفر دپیکا دیمان از هند را برد. سپس با نتیجه ۳ بر ۲ بر مائه اسو از فیلیپین غلبه کرد. در دیدار سوم ۸ بر صفر آنو آریکاری از نپال را شکست داد.
او در نیمه نهایی ۶ بر ۵ کوک آگونگ از اندونزی را مغلوب کرد و با این برد به دیدار پایانی راه یافت و نخستین فینالیست تیم ایران لقب گرفت.
سوینچ راخیموآ از ازبکستان حریف طراوت خاکسار در دیدار فینال است.

 

*رزیتا علیپور دومین فینالیست ایران

علیپور پس از استراحت در دور اول، ابتدا یک بر صفر وان یو چویی از هنگ کنگ را برد و سپس با همین نتیجه میوکی تاکای از فیلیپین را مغلوب کرد و در نیمه نهایی نیز پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه، با رای داوران در هانتی آیامی موریگوچی از ژاپن را برد و فینالیست شد.

او برای کسب مدال طلا به مصاف یین ژیااویان چینی خواهد رفت.

* حمیده عباسعلی هم به فینال رسید

در پایان مبارزات وزن ۶۸+ کیلوگرم بانوان، حمیده عباسعلی با کسب ۳ پیروزی جواز حضور در دیدار پایانی این وزن را بدست آورد.
او موخلاریم کاکیمجونوآ از کشور میزبان را ۸ بر صفر برد و در ادامه با همین نتیجه پرشکا میتال هندی را مغلوب کرد.
وی در نیمه نهایی هم موفق شد ۹ بر صفر یان هو کای از هنگ کنگ را با شکست بدرقه کند و فینالیست شود.
عباسعلی برای کسب مدال طلا به مصاف صوفیا برولتسوا از قزاقستان می رود.

 

* مدال طلا در انتظار کاپیتان تیم ملی

اما در بخش مردان نیز ذبیح الله پورشیب با برتری مقابل تمامی رقبای خود تنها فینالیست تیم مردان ایران در این رقابت ها بود.

 

نماینده وزن ۸۴- کیلوگرم تیم ملی مردان ایران پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم ابتدا ۴ بر 3 از سدایگور چیخمارف از قزاقستان گذشت.
وی سپس 2 بر صفر هان دوتان ویتنامی را از پیش رو برداشت و در بازی نیمه نهایی نیز پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه مقابل محمد الماجدی از کویت در هانتی برنده شد و به فینال راه یافت.

پورشیب برای کسب مدال طلا به مصاف محمود ساجان از اردن خواهد رفت.

 

*کاتای تیمی بانوان پنجمین فینالیست ایران

کاتای تیمی بانوان ایران با ترکیب الناز تقی پور، شادی جعفری زاده و نجمه قاضی زاده به دیدار فینال رقابت های قهرمانی آسیا راه یافت و برای کسب مدال طلا به مصاف تیم ژاپن خواهد رفت.

تیم ایران با تیم های هنگ کنگ، بنگلادش، هند و ویتنام همگروه بود و با کسب امتیاز ۲۴.۳۴ به عنوان تیم اول راهی دور فینال شد.

 

*گنج زاده به رده بندی رفت/عسگری، روشن، حسن نیا، بهمنیار و یاوری در گروه بازنده ها

سجاد گنج زاده در سنگین وزن به دیدار رده بندی راه یافت، بهمن عسگری، رضا روشن، مجید حسن نیا، سارا بهمنیار و زهرا یاوری هم با راهیابی حریفانشان به فینال به جدول شانس مجدد راه یافتند.

در وزن 84+ کیلوگرم، سجاد گنج زاده ابتدا ۴ بر 2 مینسو جانگ از کره جنوبی را برد سپس 3 بر صفر سامانروی آرول وران از مالزی را مغلوب کرد. در مبارزه سوم پرمان ایشانوف از ترکمنستان را 5 بر صفر شکست داد.
او در نیمه نهایی مقابل طارق حمدی از عربستان قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری ابتدا ۹ بر یک یی ژو وانگ از چین را شکست داد. سپس 6 بر یک از سد دانشکومار سلواکومار از مالزی گذشت.
عسگری در نیمه نهایی 2 بر یک مغلوب کن نیشیمورا از ژاپن دارنده یک طلا و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ و عنوان سومی جهان در سال ۲۰۱۸ شد و به گروه شانس مجدد رفت.

در وزن ۶۰ – کیلوگرم، مجید حسن نیا در اولین دیدار ۶ بر 2 راجا یانفو از هند را برد اما در دومین مبارزه 5 بر یک مقابل صدرالدین سایماتوف ازبکستانی مغلوب شد و به جدول شانس مجدد رفت.

در وزن ۵۵- کیلوگرم، رضا روشن پس از استراحت در دور اول، دور دوم یک بر صفر گاتام سائود از هند را برد و در ادامه با همین نتیجه مغلوب آندره آکتائوف از قزاقستان شد و به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد.

در وزن ۵۰- کیلوگرم، سارا بهمنیار در اولین دیدار پس از تساوی 2 بر2 در وقت قانونی مبارزه مقابل تی هونگ دین از ویتنام برنده تاتامی شد. سپس 3 بر 2 نتیجه را به میهو میاهارا از ژاپن دارنده عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.

در وزن 68- کیلوگرم، زهرا یاوری در اولین دیدار مقابل جورجیا زفانیا از اندونزی بعد از تساوی 6 بر 6 با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و با توجه به راهیابی حریف به فینال، او هم به جدول شانس مجدد رفت.

نظرات بینندگان