arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۰۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۱ - ۳۰ تير ۱۳۹۸

تصاویر : ادای احترام آنگلا مرکل به افسرانی که تلاش کردند هیتلر را بکشند

آنگلا مرکل در مراسم یادبود افسرانی که تلاش کردند آدولف هیتلر را بکشند گفت: این افسران با پیروی از وجدانشان، آنها ثابت کردند که وطن‌دوستان واقعی هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 صدر اعظم آلمان  در مراسمی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تلاش برای ترور آدولف هیتلر شرکت و به افسرانی که در این سوء قصد ناکام شرکت داشتند ادای احترام کرد.

به گزارش «انتخاب»؛ گروهی از افسران ارتش آلمان به رهبری سرهنگ کلاوس شنک گراف فون اشتاوفن‌برگ تلاش کردند تا آدولف هیتلر را در ۱۹۴۴ به قتل برسانند تا با پایین کشیدن حزب نازی از قدرت با متفقین صلح کنند.

مرکل در مراسم یادبود این افسران گفت: با پیروی از وجدانشان، آنها ثابت کردند که وطن‌دوستان واقعی هستند. آنها از ما می خواهند که هوشیار باشیم و با نژادپرستی و ناسیونالیسم در تمام اشکالش مقابله کنیم.

اشتاین مایر رئیس جمهوری آلمان هم در مراسم قدردانی از این افسران گفت که در آن دوران مقاومت زیادی وجود نداشت اما افراد شجاعی بودند که چشم خود را بر آنچه می گذشت نبستند و انسانیت شان را حفظ کردند.

طرح کشتن هیتلر بر اساس طرحی اجرا شد که با عنوان عملیات والکوره شناخته می شود و بر اساس آن فون اشتاوفن‌برگ با حمل کیفی که بمبی در آن جا سازی شده بود در جلسه ای که هیتلر و چندین مقام حزب نازی حضور داشتند، شرکت کرد. این جلسه در تاریخ ۲۰ ژوئیه ۱۹۴۴ برگزار شد.

برنامه اینطور طراحی شده بود که فون اشتاوفن‌برگ کیف حامل بمب را در نزدیکی هیتلر قرار دهد و بعد با عذرخواهی از حاضران به دستشویی برود و آنجا دستگاهی را روشن کند که باعث انفجار بمب شود.

برنامه درست پیش رفت و بمب منفجر شد و چهار افسر نازی را کشت اما هیتلر تنها جراحات سطحی برداشت و از این سوء قصد جان سالم به در برد.

فون اشتاوفن‌برگ و یارانش در عرض چند ساعت پس از انفجار اعدام شدند و حدود ۵ هزار نفر در جریان تصفیه نیروهای ارتش توسط هیتلر جانشان را از دست دادند.

یک سال بعد از این واقعه آدولف هیتلر در حالی که تانک‌های متفقین به برلین نزدیک می شدند، خودکشی کرد.

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

تصاویر :

نظرات بینندگان