arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۵۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۲ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

افزایش تلفات سیلاب‌های هند به ۱۶۵ نفر

به دنبال جاری شدن سیلاب‌های اخیر در جنوب هند بیم کشته شدن بیش از ۱۶۵ نفر می‌رود و نزدیک به یک میلیون نفر نیز مجبور به تخلیه خانه‌های خود شده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به دنبال جاری شدن سیلاب‌های اخیر در جنوب هند بیم کشته شدن بیش از ۱۶۵ نفر می‌رود و نزدیک به یک میلیون نفر نیز مجبور به تخلیه خانه‌های خود شده‌اند.

 با توجه به ادامه یافتن عملیات جست‌وجو و نجات مدفون‌شدگان زیر آوارهای ناشی از رانش‌های زمین و خرابی‌های ناشی از سیلاب‌ها و طغیان رودخانه‌ها، احتمال داده می‌شود شمار قربانیان افزایش یابد.

در حالی که مقامات ایالتی روز یک‌شنبه تعداد قربانیان این سیلاب‌ها را ۱۴۷ نفر اعلام کردند، برخی از گزارش‌ها حاکی از کشته شدن تاکنون ۱۶۵ نفر در این سیلاب‌ها است.

چندین ناحیه از ایالت "کرالا" که چهار روز متوالی شاهد بارندگی‌های شدیدی بوده است، دچار رانش‌ زمین شده و دست‌کم ۷۶ نفر در این ایالت واقع در سواحل جنوب شرقی هند جان باخته‌اند.

عملیات نجات در مناطقی از ایالت ادامه دارد و بیش از ۲۰۰ هزار نفر به اردوگاه‌های امدادی منتقل شده‌اند.

۵۰ نفر هنوز در جریان این حوادث مفقود باقی مانده‌اند.

پیش‌بینی‌ها حاکی از ادامه داشتن شرایط وخیم آب و هوایی برای برخی از مناطق بوده و هشدارهای آب و هوایی نارنجی برای این مناطق صادر شده است.

این سیلاب‌ها در ایالت "کارناتاکا" نیز دست‌کم ۴۰ قربانی برجای گذاشته است. بیش از ۶۰۰ هزار نفر در این ایالت از خانه‌های خود تخلیه اجباری شده و بیش از ۱۰۰۰ نفر از آن‌ها در اردوگاه‌های امدادرسانی موقت اسکان یافته‌اند. ۱۷ منطقه و ۲۰۲۸ روستا در این ایالت تحت تأثیر سیلاب‌های اخیر قرار گرفته‌اند.

دست کم ۳۵ نفر نیز در ایالت "مهاراشترا" قربانی این سیلاب‌ها شده‌اند.

بنا بر گزارش اسکای نیوز، وزیر کشور هند ضمن بازدید از مناطق سیل‌زده اعلام کرده مبلغ ۵۰۰ هزار روپیه به خانواده‌های قربانیان این سیلاب‌ها اهدا خواهد شد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان