arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۵۴۷۴
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۳ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

پیش‌نویس گزارش سیلاب‌ها تا ۱۵ شهریور تدوین می‌شود/اعلام گزارش نهایی تا آخر مهر

رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها از اعلام پیش‌نویس دقیق سیل بر مبنای مستندات تا ۱۵ شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: گزارش نهایی سیلاب‌ها تا آخر مهر به اطلاع مردم خواهد رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها از اعلام پیش‌نویس دقیق سیل بر مبنای مستندات تا ۱۵ شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: گزارش نهایی سیلاب‌ها تا آخر مهر به اطلاع مردم خواهد رسید.

دکتر نیلی روز چهارشنبه در نشست خبری که به منظور تشریح فعالیت‌های دانشگاه تهران طی چند ماه گذشته و همچنین اعلام برنامه‌های این دانشگاه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شد، از مشارکت ۲۵۰ نفر در حوزه بررسی علل سیلاب‌ها با دانشگاه تهران خبر داد و گفت: در هفته جاری گزارش مرحله اول بررسی‌های خود در حوزه سیلاب‌ها را منتشر می‌کنیم و این گزارش فقط در حوزه روایت سیلاب‌ها خواهد بود. چرا که باید روایت دقیقی از سیلاب‌ها داشته باشیم تا بتوانیم بر اساس این روایت دقیق به نتیجه‌گیری دقیق دست یابیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ما در بررسی علل سیلاب‌های اخیر از همه رسانه‌های چاپی و الکترونیکی استفاده کردیم و بر این اساس از تمامی اطلاعاتی که در حوزه سیلاب‌ها در فضای مجازی و رسانه‌ای وجود داشت، بهره بردیم؛ ضمن اینکه همکاری دستگاه‌های دیگر با دانشگاه تهران در این عرصه نیز بسیار خوب بود.

رئیس دانشگاه تهران یادآور شد: پیش‌نویس روایت سیلاب‌ها این هفته تهیه و منتشر خواهد شد و این پیش‌نویس را در اختیار مهندسان مشاور، انجمن‌های علمی و دستگاه‌های ذیربط قرار می‌دهیم تا نظرات خود را در این زمینه ارسال کند.

دکتر نیلی خاطر نشان کرد: روایت دقیق سیل بر مبنای مشترکات تا ۱۵ شهریور اعلام خواهد شد و تا اواخر مهر نیز گزارش نهایی را در اختیار مردم و مسئولان قرار خواهیم داد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان