arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۵۹۶۲
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۲ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

کنترل فشار خون بالا مانع آسیب مغزی در طول زندگی می شود

تحقیقات جدید نشان می دهند که کنترل فشار خون بالا مانع آسیب مغزی در طول زندگی می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تحقیقات جدید نشان می دهند که کنترل فشار خون بالا مانع آسیب مغزی در طول زندگی می شود.

بسیاری از تحقیقات، فشار خون بالا در دوران زندگی را به اختلال خفیف شناختی و زوال عقل پیوند داده اند.

در برخی از این مطالعات، خطر ابتلا به ضایعات موجود در ماده سفید مغز در سنین بالاتر در بین افرادی که فشار خون بالا در دهه ۵۰ دارند، پیدا کرده اند.

ماده سفید مغز از دسته ای از آکسون ها تشکیل شده است که کشش های نازک نورون ها هستند. ماده سفید به دلیل میلین “سفید” است – ماده محافظتی که آکسون ها را پوشانده است. برخلاف ماده خاکستری، ماده سفید در بزرگسالی و میانسالی نیز همچنان تکامل می یابد.

مطالعات قبلی ناهنجاری های مربوط به میلین مغز مانند نازک شدن این لایه را با طیف وسیعی از شرایط عصبی از جمله آلزایمر و دیگر دمانس ها مرتبط کرده است. ضایعات ماده سفید، در یک اسکنر MRI ظاهر می شوند.

تحقیقات جدید ارتباط بین فشار خون بالا در دوران زندگی و ضایعات ماده سفید را بررسی می کند که ممکن است بعداً در زندگی منجر به اختلال شناختی شود.

محققان پس از انجام تحقیقات دریافتند که کنترل منظم فشار خون در دهه ۵۰ زندگی، با احتمال کمتری از ضایعات ماده سفید مغز در دوران کهنسالی ارتباط دارد.

مدیریت فشار خون در طول زندگی سبب تقویت مغز و دوری از اختلالات مغزی می شود.

کنترل منظم فشار خون باعث کاهش اختلال شناختی می شودو راهی برای تقویت مغز است.

یافته های تحقیقات اخیر در مورد ضایعات ماده سفید مغز- در درجه اول در کنترل تهاجمی فشار خون – دلگرم کننده است ، اما محققان همچنان چشم انتظارپیشرفت علم و درک بهتر برای پرداختن به پیچیدگی های بیماری های مغزی مانند آلزایمر و زوال عقل هستند.

 شفقنا

نظرات بینندگان