arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۶۱۴۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۰ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

استقرار اورژانس در ایستگاه‌های آتش‌نشانی

شهردار تهران از افتتاح هفت ایستگاه جدید آتش نشانی در آینده خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شهردار تهران از افتتاح هفت ایستگاه جدید آتش نشانی در آینده خبر داد.

 پیروز حناچی در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه جدید آتش‌نشانی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شاهد افتتاح و رونمایی از تجهیزات آتش نشانی بودیم که شهر تهران تا پیش از حادثه پلاسکو نداشت. در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ شورای اسلامی شهر تهران درصدی از بودجه را به ایمنی شهروندان اختصاص داد که مستقیماً برای آتش نشانی و مسائل ایمنی این شهر هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه شرایط تجهیزات شهرداری تهران با قبل از حادثه پلاسکو قابل مقایسه نیست، گفت: هفت ایستگاه آتش نشانی جدید را هم در دستور کار داریم که در آینده افتتاح خواهند شد. یکی از خدمات جدید که با همکاری اورژانس اتفاق افتاده است نیز این است که از این پس در ایستگاه های آتش نشانی اورژانس و موتورلانس مستقر خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تجهیزات انفرادی اضافه شده نیز تجهیزاتی است که در مقابل حرارت بسیار مقاوم است گفت: حدود ۲۰۰۰ کیت از این‌ها خریداری شده است تا در آتش نشانی تهران مورد استفاده قرار گیرد.

حناچی با تاکید بر اینکه با توجه به تراکنش حوادث در سطح شهر پاسخگویی به حوادث استاندارد قابل قبولی دارد گفت: با همکاری استانداری به شهرهای حریم تهران هم خدمات ارائه می‌کنیم و این اقدامی مهم است.

وی درباره خرید هلیکوپترهای امدادی اظهار کرد: خرید هلیکوپتر برای امداد نیز یکی از اقداماتی است که در حال بررسی هستیم، دستگاه های دیگر نظیر اورژانس و هلال احمر این دستگاه‌ها را دارند در این راستا یا با همکاری هلال احمر و اورژانس قصد داریم از این دستگاه ها بهره ببریم و یا اینکه شرایط ایده آل این است که سازمان آتشنشانی آن راخریداری کند.

شهردار تهران درباره پیشگیری از وقوع حوادث، اظهار کرد: در خصوص ساختمان‌های بلند حادثه پلاسکو نقطه عطفی بود، شناسایی مناطق پرخطر ، ایجاد آمادگی برای آنها و آموزش ساکنین، استفاده از وسایل ایمنی و اطفاء حریق از موضوعاتی است که تعقیب می‌کنیم و همچنین شناسایی نقاط خطر هم جزئی از وظایف ماست.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان