arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۹۶۲۷۱
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۷ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

جزییات طلب ۲/۲ میلیون دلاری فدراسیون فوتبال از فیفا

خزانه دار فدراسیون فوتبال به ابهاماتی که درباره مطالبات ایران از فیفا وجود دارد واکنش نشان داد و جزییات مطالبات این فدراسیون را تشریح کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

خزانه دار فدراسیون فوتبال به ابهاماتی که درباره مطالبات ایران از فیفا وجود دارد واکنش نشان داد و جزییات مطالبات این فدراسیون را تشریح کرد.

«علی سلیمانی» درباره مطالبات فدراسیون فوتبال از فیفا اظهار داشت: فارغ از اینکه مواردی در رسانه ها درباره مطالبات فدراسیون فدراسیون فوتبال از فیفا مطرح شده است، باید یادآوری کنم همان گونه که قبلا تاکید شده، فدراسیون فوتبال در خصوص پاداش جام جهانی هزینه هایی از جمله حقوق سرمربی، کادر فنی، هزینه اقامت تیم در اردوی پیش از جام جهانی و رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات انجام داده است.

وی افزود: مطالبات باشگاه‌ها از فیفا مبلغ ۲ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۹۵ دلار است که مورد تایید نیز قرار گرفته است. علاوه بر این، همان گونه که بارها فدراسیون تاکید کرده است مبالغی نزد فیفا بابت پروژه های عمرانی (که طبق گزارشی که وجود دارد، است) دارد که شامل بودجه های سنواتی است.

خزانه دار فدراسیون فوتبال با اشاره به کمک‌های مالی سالیانه فیفا به فدراسیون‌ها بیان کرد: با توجه به توانمندی‌های فدراسیون‌ها و امکان معرفی پروژه های جدید، دریافت اعتبار از فیفا وجود دارد که فدراسیون فوتبال ایران در حال رایزنی به منظور دریافت بودجه ساخت، تجهیز و تکمیل پروژه های ورزشی است.

همچنین فدراسیون در حال تهیه طرح های اقتصادی است که در صورت تصویب مطالبات فدراسیون تا پایان سال ۲۰۱۹ به حدود ۱۰ میلیون دلار می رسد.

سلیمانی در پایان گفت: با توجه به اینکه محل هزینه‌های جام‌ جهانی خود فیفا بوده است و از حساب فدراسیون کسر شده است، برهمین اساس هزینه‌های پاداش جام جهانی کاملا شفاف در حساب فی مابین فدراسیون فوتبال ایران و فیفا قابل رویت است که در نشست خبری که در روزهای آینده از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اطلاع رسانی خواهد شد.

تمام جزئیات و مواردی که در صورت وجود ابهام باقی مانده باشد به آن خواهم پرداخت. آنچه مسلم است با توجه به تحریم‌ها، امکان پرداخت پول از طریق فیفا به فدراسیون وجود ندارد و این موضوع مشکلاتی را برای ما بوجود آورده است.

رقم طلب فدراسیون فوتبال از فیفا به شرح زیر است:

مبلغ ۲.۲ میلیون دلار پاداش باشگاه های ایرانی بابت جام جهانی ۲۰۱۸
برنامه کمک‌های مالی سابق (FAP): یک میلیون و ۴۷ هزار و ۹۷۰ دلار
هزینه‌های عملیاتی (Forward ۱.۰): چهارصد و سیزده هزار و هشتصد دلار
بودجه پروژه‌های (Forward ۱.۰): یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۲۶۳ دلار
هزینه‌های عملیاتی (Forward ۲.۰) برای سال ۲۰۱۹: یک میلیون دلار
بودجه پروژه‌های (Forward ۲.۰) برای چرخه بین سال‌های ۲۰۲۲ــ۲۰۱۹ پس از تصویب پروژه‌های مطروحه: ۲ میلیون دلار
مجموع بودجه عمرانی: ۵ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۳۳ دلار

نظرات بینندگان