کد خبر: ۵۰۱۳۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۰۰ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۸

یادداشت‌های علم، سه‌شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۴۹: بسیار وضع مالی نامطلوبی است

عرض کردم: «مطلب دیگری که سفیر آمریکا می‌گفت: این بود که برحسب بررسی بانک بین‌المللی، بازپرداخت قروض ما... به زودی از ۲۰ درصد کل قرض اضافه خواهد شد و این بسیار وضع مالی نامطلوبی است.» فرمودند: «می‌دانم.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یادداشت‌های علم، سه‌شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۴۹: بسیار وضع مالی نامطلوبی است

پس از انتشار خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی، «انتخاب» قصد دارد این بار بخش های گزیده ای از خاطرات دیگر شخصیت های مهم و تاثیرگذار کشور را روزانه، مرور و منتشر کند

به گزارش انتخاب، در خاطرات علم آمده است:

صبح شرفیاب شدم... صبح زود هم سفیر آمریکا را خواسته بودم. نتیجه مذاکرات با او را هم عرض کردم که باز می‌گفت: بیش از این فعلا پولی نیست. از جواب کنسرسیوم در اکتبر هم بی‌خبر است. شاهنشاه خیلی برآشفته، فرمودند: «من فکر می‌کنم... برنامه‌ای که [برای] ارتش داریم [که] لااقل تا دو سال دیگر [برای] جنگ‌های محلی – یعنی همسایگان غیر از شوروی – [آماده شود]، با این وصف غیرممکن است. مگر فکر دیگری بکنیم.» عرض کردم: «مطلب دیگری که سفیر آمریکا می‌گفت: این بود که برحسب بررسی بانک بین‌المللی، بازپرداخت قروض ما... به زودی از ۲۰ درصد کل قرض اضافه خواهد شد و این بسیار وضع مالی نامطلوبی است.» فرمودند: «می‌دانم.»
بعد در خصوص گارد عرایضی کردم که «سرتیپ [تهمورس] آگهیان، فرمانده گارد جاویدان که تازه گذاشته‌اید، شاید خیلی مطمئن نباشد.» فرمودند: «تحقیق کن، من پرونده‌اش را که دیده‌ام بد نیست، ولی هیچ در این مطلب نمی‌توان بی‌احتیاطی کرد...»

نظرات بینندگان