کد خبر: ۵۰۱۳۸۱
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۹ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸

پیام رییس کل بیمه مرکزی درباره انتخابات سندیکای بیمه گران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 بیطرفی بیمه‌ مرکزی در برپایی انتخابات دبیرکلی سندیکای بیمه گران ایران یک اصل است که در قانون نیز پیش بینی شده و نیازی به استدلال ندارد.

رییس کل بیمه مرکزی پیامی را در خصوص انتخابات سندیکای بیمه گران صادر کردند.

به گزارش انتخاب؛متن این پیام به شرح ذیل است:

منتخب رای دهندگان ازحمایت همه جانبه نهاد ناظر برخوردار خواهد بود

نظارت توأم با احترام و توسعه محور و همچنین حفظ کامل استقلال شرکت های بیمه و صیانت از دستاوردهای آن، ماموریت اصلی و مهم نهاد ناظر به شمار می رود.

بی تردید سندیکای بیمه گران ایران، به عنوان بزرگترین تشکل صنفی صنعت بیمه در کشور باید با تمامی ظرفیت های اساسنامه‌ای خود در مسیر تقویت بنیان‌های فنی آموزشی و مالی شرکتهای بیمه و کمک به امر آموزش و فرهنگ سازی حرکت کند و دوشادوش انجمن های حرفه ای و نهادهای تخصصی به اعتلای آن بپردازد.

سندیکای بیمه گران نماد دموکراسی در صنعت بیمه کشور به شمار می رود. بیطرفی بیمه‌ مرکزی در برپایی انتخابات دبیرکلی سندیکای بیمه گران ایران یک اصل است که در قانون نیز پیش بینی شده و نیازی به استدلال ندارد و با توجه به ترکیب رای دهندگان که همگی از صاحبنظران و دلسوزان صنعت بیمه به شمار می روند، منتخب آنان نیز از حمایت همه جانبه نهاد ناظر برخوردار خواهد بود.

برون سپاری بخشی از وظایف حاکمیتی و آمادگی برای واگذاری بحث دیگری از تکالیف بیمه مرکزی از جمله مباحث آموزشی، استقرار نظام خودکنترلی در شرکت های بیمه و مسئولیت های متنوع دیگر نشان از عمق اعتماد بیمه مرکزی به مجموعه سندیکای بیمه گران ایران دارد که به یاری خداوند دامنه این تامل روز به روز گسترده تر خواهد شد.

از سوی دیگر گسترش دامنه ی فعالیت ها وبرنامه های مختلف و نوین با همکاری و همیاری فعالان و کنشگران اصلی صنعت بیمه ، موجب خواهدشد که هم انسجام وهماهنگی بیشترو بهتری در بین اهالی پرشور و دلسوز این صنعت فراهم گردد و هم فضای کسب و کار بیمه ای در کشور رونق گرفته وبا تداوم این رویکرد شاهد توسعه ی روزافزون این صنعت و تاثیر گذاری بیشتر در مباحث کلان اقتصادی جامعه خواهیم بود.

آرزومندیم انتخابات سندیکای بیمه گران ایران در فضای شفاف و شاداب و حرفه ای برگزار شده تا برگ زرین دیگری به کتاب قطور افتخارات صنعت بیمه اضافه شود.

و من الله توفیق

نظرات بینندگان