کد خبر: ۵۰۱۳۹۶
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۰ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان - ۲۰۱۹

سعید عبدولی به مدال برنز جهان رسید/ یک مدال حاصل کار ایران در ۴ وزن نخست

نماینده وزن ۸۲ کیلوگرم ایران مدال برنز رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ در قزاقستان را از آن خود کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در نورسلطان پایتخت قزاقستان، سعید عبدولی نماینده وزن ۸۲ کیلوگرم ایران و آخرین فرنگی‌کار در ۴ وزن نخست، در دیدار رده‌بندی وزن ۸۲ کیلوگرم برابر یوری شکریوبا از اوکراین به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر صفر به برتری رسید و مدال برنز جهان را از آن خود کرد تا اولین مدال‌آور کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ نام بگیرد.

عبدولی در این مبارزه امتیاز نخست را روی اخطار داوران به حریف گرفت و در خاک حریف را بالا آورد و با اجرای فن فیتو ۴ امتیاز گرفت تا وقت نخست را ۵-۰ پیروز شود. عبدولی در وقت دوم یک بار حریف را در خاک نشاند و در نهایت ۷-۰ پیروز مسابقه شد و مدال برنز جهان را بر سینه زد.

عبدولی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس به مصاف پیتر نوواک از چک رفت و با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید. وی در دومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی برابر آدلان آکیف دارنده مدال برنز اروپا از روسیه به روی تشک رفت و در پایان در یک کشتی سخت با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله برابر رفیق حسین‌اف دارنده مدال‌های طلای اروپا ۲۰۱۱ و برنز اروپا ۲۰۱۸ از آذربایجان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۸ بر ۵ شکست خورد و راهی دیدار رده‌بندی شد.

این سومین مدال عبدولی در رقابت‌های قهرمانی جهان بود. وی پیش از این طلای جهان ۲۰۱۱ استانبول و برنز جهانی ۲۰۱۷ پاریس را بدست آورده بود. عبدولی همچنین مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو را در کارنامه خود دارد.

به این ترتیب در پایان رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹، سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم به مدال برنز رسید و میثم دلخانی در ۶۳ کیلوگرم نیز پنجم شد اما پویا ناصری در ۵۵ و امین کاویانی نژاد در ۷۲ کیلوگرم با شکست برابر رقبایشان حذف شدند.

نظرات بینندگان