کد خبر: ۵۰۱۵۱۱
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۳ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۸

پیش‌بینی روزنامه اماراتی از کم شدن سهمیه این کشور در لیگ قهرمانان

تیم‌های اماراتی در دو، سه سال اخیر لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی از خود نشان نداده‌اند و بیشتر تیم‌های شرق آسیا عنوان قهرمانی را به دست آورده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

روزنامه الاتحاد امارات پیش بینی کرد که سهمیه این کشور در لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ کاهش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، تیم‌های اماراتی در دو، سه سال اخیر لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی از خود نشان نداده‌اند و بیشتر تیم‌های شرق آسیا عنوان قهرمانی را به دست آورده‌اند.

روزنامه الاتحاد امارات از احتمال کم شدن سهمیه این کشور در لیگ قهرمانان آسیا در دو دوره ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ خبر داد و نوشت: لیگ خلیج (فارس) در انتظار یک شوک است و این احتمال وجود دارد که در جلسه ماه نوامبر کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه امارات در لیگ قهرمانان آسیا کاهش پیدا کند.

الاتحاد در ادامه نوشت: لیگ امارات در  یک سال و نیم اخیر در رده بندی تیم‌های آسیایی در صدر بود اما در رده بندی اخیر به رده چهارم سقوط کرد و این باعث خواهد شد تا سهمیه ما در لیگ قهرمانان آسیا کم شود. تیم‌های اماراتی در سال‌های ۲۰۱۶، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و۲۰۱۹ عملکرد خوبی از خود نشان نداده‌اند و همواره از مرحله گروهی حذف شده‌اند.

در ادامه آمده است: AFC در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا را با سهمیه بندی جدید برگزار خواهد کرد و به این ترتیب در دو نسخه بعدی یعنی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ امارات با همان سهمیه ۳ تیم و نیم ( یک تیم مرحله پلی آف) در لیگ قهرمانان آسیا شرکت خواهد کرد و بعد از آن با توجه به سقوط در رده بندی AFC شایسته آن هستیم که سهمیه ما به دو تیم مستقیم ( قهرمان لیگ و قهرمان جام حذفی) و دو تیم پلی آف (تیم های دوم و سوم لیگ) کاهش پیدا کند.

نظرات بینندگان