کد خبر: ۵۰۱۹۴۸
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۳ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸

قیمت خودرو در بازار امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ / تداوم کاهش قیمت برخی خودرو‌ها

پراید ۱۱۱ بر خلاف روند روز‌های گذشته در بازار با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی همراه شده و به ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برگشته است. با این وجود قیمت پراید سایپا ۱۳۱ در بازار تغییری ندارد و مثل دیروز با قیمت ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت روز سمند LX بدون تغییر نسبت به روز گذشته حدود ۷۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و در طرف مقابل سمند EF۷ با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی به ۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ همچنان ۷۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
قیمت محصولات سایپا به روند کاهشی روز قبل خود ادامه می‌دهد. طوری که قیمت محصولات سایپا امروز تا یک میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. ایران خودرویی‌ها همچنان سرجایشان درجا می‌زنند و محصولات مدیران خودرو برای مدت طولانی روی همان قیمت قبلی ثابت مانده‌اند. در طرف مقابل امروز قیمت انواع جک از سری محصولات کرمان‌موتور تا سه میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.
 
قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸
 
قیمت محصولات سایپا همچنان در مدار کاهش است. البته پراید از این قاعده مستثنی است. برای مثال تیبا صندوق‌دار امروز با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی در بازار ظاهر شده و به قیمت ۴۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. کاهش قیمت در مورد تیبا ۲ خیلی بیشتر است. امروز تیبا ۲ حدود یک میلیون تومان قیمت خود را از دست داده و حالا با قیمت ۵۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. از طرف دیگر ساینا همچنان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب کارخانه یعنی ۵۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت می‌خورد.
 
قیمت روز پراید امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸
 
پراید هاچ‌بک رفتار متفاوتی از خود نشان می‌دهد. طوری که امروز پراید سایپا ۱۱۱ بر خلاف روند روز‌های گذشته در بازار با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی همراه شده و به ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برگشته است. با این وجود قیمت پراید سایپا ۱۳۱ در بازار تغییری ندارد و مثل دیروز با قیمت ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. پراید وانت هم روی قیمت روز‌های گذشته یعنی ۴۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان باقی مانده است.  

قیمت روز محصولات سایپا امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت روز گذشته (تومان)  قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱
۴۶,۸۰۰,۰۰۰
۴۶,۳۰۰,۰۰۰
۳۹,۹۴۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱
۴۱,۴۰۰,۰۰۰
۴۱,۴۰۰,۰۰۰
۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱
۴۲,۶۰۰,۰۰۰
۴۲,۶۰۰,۰۰۰
۴۰,۳۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار
۴۸,۱۰۰,۰۰۰
۴۸,۵۰۰,۰۰۰
۴۳,۴۴۳,۰۰۰
تیبا ۲
۵۲,۸۰۰,۰۰۰
۵۳,۸۰۰,۰۰۰
۵۱,۶۰۳,۰۰۰
ساینا
۵۴,۷۰۰,۰۰۰
۵۴,۷۰۰,۰۰۰
۵۵,۹۴۳,۰۰۰

 

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸
 
امروز مثل روز‌های گذشته قیمت محصولات ایران خودرو در بازار عموما ثابت مانده، اما چند تغییر جزئی در بین آن‌ها اتفاق افتاده است. برای مثال قیمت روز سمند LX بدون تغییر نسبت به روز گذشته حدود ۷۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و در طرف مقابل سمند EF۷ با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی به ۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده.  

امروز پژو ۲۰۶ تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ همچنان ۷۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب این محصول در کارخانه حدود ۱۳ میلیون تومان کمتر، یعنی ۴۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می‌شود. از طرف دیگر پژو ۲۰۶ صندوق‌دار روی ۹۲ میلیون تومان ایستاده و ۱۲ میلیون بیبشتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود.  

امروز پژو ۴۰۵ SLX در بازار با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی به ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده، اما بقیه مدل‌های پژو ۴۰۵ تغییری نسبت به روز‌های قبل ندارند. طوری که امروز قیمت پژو ۴۰۵ GLX بنزینی در بازار ۷۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و حدود هشت میلیون بیشتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. از طرف دیگر پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز با اختلاف چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی از همتای بنزینی خود ایستاده و ۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

رانا بعد از کاهش قیمت چشمگیری که دیروز پشت سر گذاشت، حالا روی قیمت ۷۵ میلیون تومان متوقف شده و نسبت به روز قبل تغییر قیمت ندارد. امروز پژو پارس در بازار مثل روز‌های گذشته تغییر قیمت ندارد و همچنان روی ۹۰ میلیون تومان ایستاده. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول حدود ۱۲ میلیون تومان پایین‌تر و برابر با ۷۸ میلیون تومان است.  

قیمت روز دنا معمولی در بازار همچنان ۱۱۰ میلیون تومان است. دنا پلاس تنها کاهش قیمت در بین مدل‌های مختلف دنا را به نام خود ثبت کرده و با کاهش یک میلیونی به ۱۱۷ میلیون تومان رسیده است. از طرف دیگر دنا پلاس توربو که تولید و فروش آن توسط کارخانه متوقف شده، در بازار با قیمت ۱۶۷ میلیون تومان معامله می‌شود.  

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت گذشته (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان
۵۳,۰۰۰,۰۰۰
۵۳,۰۰۰,۰۰۰
۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX
۷۲,۷۰۰,۰۰۰
۷۲,۷۰۰,۰۰۰
۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7
۷۹,۷۰۰,۰۰۰
۸۰,۰۰۰,۰۰۰
۶۹,۷۷۳,۰۰۰
پژو GLX 405
۷۰,۷۰۰,۰۰۰
۷۰,۷۰۰,۰۰۰
۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز
۷۵,۳۰۰,۰۰۰
۷۵,۳۰۰,۰۰۰
۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405
۷۹,۵۰۰,۰۰۰
۸۰,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس
۹۰,۰۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰,۰۰۰
۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2
۷۶,۷۰۰,۰۰۰
۷۶,۷۰۰,۰۰۰
۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5
۹۲,۵۰۰,۰۰۰
۹۲,۵۰۰,۰۰۰
۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو 206 صندوق‌دار
۹۲,۰۰۰,۰۰۰
۹۲,۰۰۰,۰۰۰
۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا
۷۵,۰۰۰,۰۰۰
۷۵,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ 2
۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
دنا پلاس تیپ 1
۱۱۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۰,۹۳۴,۰۰۰
دنا پلاس توربو
۱۶۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۶۷,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
پژو 207 دنده‌ای
۱۱۳,۵۰۰,۰۰۰
۱۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک
۱۵۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۵,۰۰۰,۰۰۰
حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30 تیپ 2
۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰
۷۶,۵۰۰,۰۰۰

 

قیمت محصولات کرمان موتور امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸
 
امروز انواع جک از سری محصولات کرمان موتور، تا سه میلیون تومان ارزش خود را از دست داده و در بازار با کاهش قیمت روبرو شده‌اند. برای مثال امروز جک J۴ در بازار حدود سه میلیون تومان ارزان شده و به ۱۳۸ میلیون تومان رسیده است. باید توجه داشته باشید که کرمان‌موتور قیمت محصولاتش را بالاتر از قیمت‌های بازار در نظر می‌گیرد. مثلا نرخ مصوب جک J۴ حدود ۱۲ میلیون بالاتر از قیمت بازار یعنی ۱۵۰ میلیون تومان قیمت دارد.  

اختلاف قیمت بازار و کارخانه در مورد جک S۳ بیشتر است. طوری که این محصول در کارخانه ۲۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود، اما می‌توان آن را با بودجه ۱۸۳ میلیونی از بازار خرید. جک S۵ هم وضعیت مشابهی دارد. قمیت کارخانه جک S۵ حدود ۳۰۱ میلیون تومان است و این محصول در بازار ۲۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. تازه قیمت جک S۵ نسبت به روز گذشته حدود سه میلیون تومان ارزان شده است.

قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت روز گذشته (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک
۱۳۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۱,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک
۱۸۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰
۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک
۲۶۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۶۳,۰۰۰,۰۰۰
۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

 

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸
 
قیمت انواع MVM از سری محصولات مدیران خودرو تغییر خاصی نسبت به روز‌های قبل ندارد. قیمت MVM X۳۳ در بازار همچنان مثل روز گذشته ۲۰۵ میلیون تومان است و تقریبا ۳۱ میلیون تومان کمتر از قیمت کارخانه فروخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که کارخانه مدیران خودرو قیمت محصولات خود را بالاتر از آنچه که در بازار خرید و فروش می‌شود در نظر می‌گیرد. این مورد محدود به MVM X۳۳ نیست. دیگر محصولات هم وضعیت مشابهی دارند.  MVM X۲۲ اتوماتیک در بازار ۱۷۴ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما کارخانه روی رقم ۱۹۵ میلیون تومان اصرار می‌کند. اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای MVM X۲۲ دنده‌ای بیشتر است. طوری که می‌توان این ماشین را در بازار حدود ۱۴۴ میلیون تومان به صورت نقدی خرید، اما کارخانه آن را ۱۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌فروشد. همچنین MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در بازار ۱۱۵ میلیون تومان است و با این حال کارخانه قیمت آن را ۱۴۰ میلیون در نظر می‌گیرد.

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
ام وی ام 315 هاچ‌بک
۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ دنده‌ای
۱۴۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ اتوماتیک
۱۷۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۳۳
۲۰۵,۰۰۰,۰۰۰
۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰
نظرات بینندگان