arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۲۲۰
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۱ - ۲۵ دی ۱۳۹۰
وزیر اطلاعات با اشاره به ترور "احمدی روشن" و "قشقایی":

قطعا در غرب نیز این اتفاقات خواهد افتاد

وی افزود: اما نقطه قابل توجه این است که اینها یک پسر بدی را در خانواده خاورمیانه قرار داده‌اند و این جنایات مختلف را این طوری که شکل می‌گیرد به گردن آن می‌اندازند که البته آن هم به حول و قوه الهی جواب محکم خود را خواهد گرفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر اطلاعات گفت: به حول و قوه الهی پاسخ محکمی به اقدامات تروریستی دشمنان خواهیم داد.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی  انتخاب، حیدر مصلحی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص سرنخ‌های جدید درباره ترور شهیدان احمدی روشن و قشقایی، با تسلیت و تبریک به خانواده این دو شهید افزود: انگلیس و امریکا در این ترورها نمی‌توانند خود را مخفی و اعلام کنند که این اقدام کار آنها و عوامل آنها نبوده است و این طور نیست که آنها بتوانند دست پلید خود را مخفی نگه دارند.

وی افزود: اما نقطه قابل توجه این است که اینها یک پسر بدی را در خانواده خاورمیانه قرار داده‌اند و این جنایات مختلف را این طوری که شکل می‌گیرد به گردن آن می‌اندازند که البته آن هم به حول و قوه الهی جواب محکم خود را خواهد گرفت.

وزیر اطلاعات گفت: گرچه این شهادت‌ها جزو افتخارات نظام ماست و ما از این چیزها خیلی ابایی نداریم.

وی افزود: سرویس موساد که با حمایت همان کشورهایی که ما را تروریست می دانند و می آیند در پرونده ارباب سیار که نتوانستند آن را دو هفته در صدر رسانه‌ها قرار دهند و اتهام واهی با یک ورشکستگی مباحث اطلاعاتی به گردن جمهوری اسلامی بگذارند، اینها باید بیایند امروز تکلیف خود را روشن کنند که تروریسم دولتی برای اقداماتی که انجام می دهد چه پاسخی دارد.

مصلحی در ادامه پرسید: بالاخره مجامع بین المللی به ویژه حقوقی درباره برخوردی که با دانشمندان علمی می شود چه پاسخی دارد؟ وی افزود: ‌بحثی که اکنون درخصوص این ترورها مطرح می شود نکته مهم و قابل توجهش دانشمندان علمی هستند که بالاخره دنیای مدعی پیشرفت علمی می خواهد درباره این مباحث چه بگوید؛ آیا این احتمال را نمی دهند که این اتفاقات ممکن است فردا در کشور خودشان هم بیفتد.

وزیر اطلاعات گفت: با این روندی که اینها برخورد می‌کنند قطعا در کشورهای خودشان نیز این اتفاقات خواهد افتاد و باید تکلیف این را روشن کنند.

وی افزود: پاسخ محکمی به این اقدامات خواهیم داد و امریکا، انگلیس و موساد و مجموعه هایی که با اینها همراهی می کنند پاسخ قاطع و سنگین جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را خواهند دید.

مصلحی درباره اینکه آیا ایران اسنادی به مجامع بین المللی ارائه نمی کند گفت: ما در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی یک سری اقداماتی را که باید در مجامع بین المللی حقوقی صورت گیرد هماهنگ کردیم برای اینکه مجامع حقوقی تعیین تکلیف و وظیفه خود را در این بحث اعلام کنند؛ این موضوع پیگیری می شود و موضوعی روشن و نکته درست و قابل توجهی نیز است.

وی افزود: با هماهنگی با دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اسناد و مدارک خود را در اختیار آن عزیزان قرار می دهیم تا آن را پیگیری کنند و کمیته ای برای این موضوع تشکیل شود.

مصلحی درباره اینکه آیا سرنخ هایی در این ترور به دست آمده است گفت:‌ در مراحل بعدی و به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: بحثی که اکنون در این ترورها قابل توجه است ترور دانشمندان علمی است که بالاخره دنیای مدعی پیشرفت علمی می خواهد در این باره چه پاسخی دارد.

نظرات بینندگان