کد خبر: ۵۰۲۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۱ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۸

عزیمت افغانستانی‌ها به عراق با «مدرک جایگزین در حکم گذرنامه»

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا گفت: اتباع مجاز افغانستانی ساکن در ایران با صدور مدرک جایگزین در حکم گذرنامه، می‌توانند عازم کشور عراق شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا گفت: اتباع مجاز افغانستانی ساکن در ایران با صدور مدرک جایگزین در حکم گذرنامه، می‌توانند عازم کشور عراق شوند.

 سرهنگ سیدمحمدرضا طبایی رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در سال های اخیر و همزمان با آغاز راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی ( ع)، با توافق مسؤولان وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، این امکان فراهم شده که اتباع مجاز افغانستانی ساکن در جمهوری اسلامی ایران با صدور «مدرک جایگزین در حکم گذرنامه» عازم کشور عراق شوند و توفیق زیارت عتبات عالیات را داشته باشند.

وی افزود: امسال نیز مطابق هماهنگی های صورت گرفته با مسئولان وزارت کشور عراق و طی جلسات و هماهنگی با دفاتر کفالت اتباع خارجی در تهران، این امکان برای اتباع افغانستانی مجاز ساکن در جمهوری اسلامی ایران فراهم شده است.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا ادامه داد: موضوع مذکور در تفاهم نامه وزرای کشور عراق و ایران در سال جاری لحاظ شده است.

سرهنگ طبایی خاطرنشان کرد: اتباع مجاز افغانستانی ساکن در جمهوری اسلامی ایران می توانند از امروز (شنبه 30 شهریور ماه ) برای ثبت نام و دریافت مدرک جایگزین گذرنامه، به دفتر کفالت اتباع خارجی محل سکونت خود در تهران و سایر استان ها مراجعه کنند.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان