کد خبر: ۵۰۲۴۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۶ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۸

آمادگی کامل نیروهای پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از آمادگی کامل نیروهای این پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان خبر داد و گفت: رضایت شهروندان بزرگترین پشتوانه پلیس در اجرای مأموریت‌های محوله است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از آمادگی کامل نیروهای این پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان خبر داد و گفت: رضایت شهروندان بزرگترین پشتوانه پلیس در اجرای مأموریت‌های محوله است.

سردار محمد شرفی با اشاره به آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: پلیس پیشگیری با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و برقراری تعامل با سایر سازمان‌ها، در راستای انجام وظایف ذاتی و تدابیر ابلاغی، با ایجاد بستر مناسب امنیتی، انتظامی با هدف تأمین نظم و امنیت بازگشایی مدارس و ایجاد محیط ایمن برای دانش آموزان به استقبال از ماه مهر خواهد رفت.

وی یکی از تدابیر کلی پلیس پیشگیری برای ماه مهر و بازگشایی مدارس را افزایش توان عملیاتی عنوان و تصریح کرد: گشت‌های موتوری و خودرویی کلانتری‌ها در محیط‌های پیرامونی مدارس و مسیرهای تردد دانش‌آموزان، فعال و به منظور جلوگیری از هرگونه ترافیک و تسهیل در عبور و مرور طرح ویژه شدآمدی اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به استفاده پلیس از ظرفیت‌های محلی مانند پلیس افتخاری و نگهبان محله برای پیشگیری از وقوع جرایم و برقراری امنیت اجتماعی در بین شهروندان، بیان کرد: رعایت قوانین و مقررات و توجه به توصیه و نکات پیشگیرانه و همکاری والدین و دانش آموزان با پلیس می تواند در جلوگیری از بسیاری جرایم تاثیرگذار بوده و امنیت اجتماعی پایدار را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های پلیس پیشگیری در ماه مهر، اقدامات ویژه و مخصوص برای بازگشایی مدارس است، ادامه داد: برنامه‌ریزی های لازم برای اول مهر با هدف ارتقاء آرامش و امنیت، برای به دست آوردن محیطی امن و سالم و به دور از نگرانی برای دانش آموزان و خانواده آنها ترتیب داده شده است.

وی مطرح کرد: یکی از راه‌های استمرار نظم و امنیت مدارس، ارتباط فراگیر واحدهای انتظامی با انجمن اولیاء و مربیان و واپایش محیط پیرامونی مدارس به ویژه دبیرستان‌هاست.

سردار شرفی با اشاره به خدمت رسانی پلیس، بر سرعت و کیفیت در رسیدگی به مشکلات مردم و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: ارتقاء آمادگی نیروها، کاهش آسیب‌ها و پایش مداوم اقدامات کارکنان، سه راهبرد اساسی ناجا است.

براساس گزارش شهرنوشت، وی با اشاره به اینکه ناجا به دنبال مردمی کردن امنیت است، افزود: ارتقاء احساس امنیت در جامعه بسیار مهم تر از وجود امنیت است که ثمره آن اعتماد مردم به پلیس شده و پلیس راحت تر می تواند به وظایف خود عمل کرده تا منعکس‌کننده توانمندی‌ها، اقتدار و نیز جایگاه اجتماعی پلیس باشد.

نظرات بینندگان