کد خبر: ۵۰۲۴۸۸
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۶ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۸

فیس بوک مدعی تعلیق  ده ها هزار برنامه سوء استفاده گر شد

فیس بوک مدعی شده که ده ها هزار برنامه را به عنوان بخشی از تحقیقات خود درباره رسوایی کمبریج آنالیتیکا به حالت تعلیق درآورد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فیس بوک مدعی شده که ده ها هزار برنامه را به عنوان بخشی از تحقیقات خود درباره رسوایی کمبریج آنالیتیکا به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، فیس بوک روز جمعه اعلام کرد که "ده ها هزار" برنامه را به دلیل سوء استفاده از داده های کاربران در یک سال و نیم گذشته به حالت تعلیق در آورده است.این شرکت پس از اعتراف به سوءاستفاده از داده های شخصی بیش از 87 میلیون مشتری ، که به طور نامناسب توسط شرکت تجزیه و تحلیل داده های کمبریج آنالیتیکا به دست آمده ، یک تحقیق کامل در مورد برنامه ها و توسعه دهندگان خود در مارس 2018 آغاز کرد.

اکنون فیس بوک اعلام کرد که این برنامه ها فقط از حدود 400 توسعه دهنده ارائه شده اند و بررسی برنامه ها "به هیچ وجه به پایان نرسیده است".

فیس بوک در مطلبی در وبلاگ خود اعلام کرده است که به علت رسوایی کمبریج آنالیتیکا ، و عدم محافظت صحیح از میلیاردها داده شخصی کاربران ، ده ها هزار برنامه را از سیستم عامل خود به دلیل سوء استفاده از داده ها به حالت تعلیق درآورد. این موضوع برای اولین بار افشا شد. این در حالی است که بیش از 87 میلیون کاربر فیسبوک حریم خصوصی داده های شخصی خود را توسط شرکت کمبریج آنالیتیکا در خطر دیدند.

تاکنون در تحقیقات ، فیس بوک "ده‌ها هزار" برنامه به دلایلی از جمله "به اشتراک گذاشتن نامناسب داده های به دست آمده ، ایجاد اطلاعات در دسترس عموم و عدم محافظت از هویت افراد یا چیزهای دیگری که به وضوح نقض خط مشیهای کاربران بوده ممنوع کرده است. این برنامه های تعلیق شده فقط از حدود 400 برنامه نویس ارائه شده است.

برچسب ها: فناوری
نظرات بینندگان