arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۲۶۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۳ - ۲۶ دی ۱۳۹۰

9 روز تا 2 سال حبس برای گردانندگان سایت‌های همسریابی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس نوشت: قاضی دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای با اشاره به اینکه هیچ یک از سایت‌های همسریابی موجود مجوز ندارند و هیچ نهادی متولی آنها نیست، گفت: افرادی که در راستای توزیع و انتشار محتوای غیراخلاقی و عکس‌های نامناسب در این سایت‌ها فعالیت ‌کنند طبق قانون از 9 روز تا 2 سال حبس برای آنها تعیین شده است.

جاویدنیا در برنامه گفت‌وگوی خبری شب گذشته که در خصوص سایت‌ها و مراکز همسریابی بود اظهار داشت: سایت‌های همسریابی قانونی نیستند و هیچ نهادی در کشور متولی این سایت‌ها نیست. وی افزود: مسئولان قوه قضائیه مصادیق مجرمانه این سایت‌ها را تعیین کرده‌اند اما هنوز مرکزی برای ساماندهی آنها شناخته نشده و مجوزی نیز برای آنها صادر نشده است. جاویدنیا با بیان اینکه ورود به این سایت‌ها مانند این است که شخصی اطلاعات محرمانه و عکس‌های نامناسب خود را در معرض دید عموم قرار دهد، گفت: صرف عضویت در این سایت‌ها تخلف محسوب نمی‌شود.

 

ارائه عکس‌های نامناسب و اطلاعات دروغین در سایت‌های همسر‌یابی
قاضی دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای در خصوص تخلف سایت‌های همسریابی عنوان کرد: اگر فردی عکس فرد نامناسب خود و یا اطلاعات دروغین را در این سایت‌ها ارائه کند و موجب گمراهی دیگران و برقراری ارتباط ناسالم با آنها شود این موضوع تخلف است.

 

9 روز تا 2 سال حبس در انتظار خاطیان سایت‌های همسر‌یابی
وی بیان کرد: افرادی که در راستای توزیع و انتشار محتوای غیراخلاقی و عکس‌های نامناسب در این سایت‌ها فعالیت می‌کنند طبق قانون از 9 روز تا 2 سال حبس و 8 تا 20 میلیون ریال جریمه نقدی برای آنها تعیین شده است.

صدور حکم تا حد مفسدفی‌الارض برای سوءاستفاده کنندگان از اطلاعات محرمانه در سایت‌های همسر‌یابی
جاویدنیا با اشاره به اینکه افرادی با استفاده از این سایت‌ها اطلاعات محرمانه و فیلم و عکس‌های دیگران راگرفته و آنها را تهدید به پخش فیلم‌ها می‌کنند،عنوان کرد: برای این افراد صدور حکم تا سطح مفسد‌فی‌الارض مجاز است.

 

پخش شماره تلفن‌های موجود در سایت‌های همسریابی و مزاحمت‌های تلفنی مکرر
قاضی دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای در خصوص آسیب‌ سایت‌های همسریابی گفت: برقرار چت‌های تصویری ناسالم به بهانه ازدواج، سوءاستفاده از اطلاعات موجود در سایت‌ها، اعلام شماره برخی از افراد این سایت‌ها به دیگران و معرفی او به عنوان یک فرد غیراخلاقی برای برقراری ارتباط و مزاحمت‌های تلفنی مکرر و اخاذی در قبال عدم ارائه اطلاعات، از جمله آسیب‌های سایت‌های همسریابی است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
0
0
خود پیداست از زانوی تو !!!
اگر مجوز ندارند چرا فیلتر نیستند؟؟؟
پس چرا سایتهای ازدواج موقت باز هستند؟
نظرات بینندگان