arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۲۹۰
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۵ - ۲۶ دی ۱۳۹۰

بازار معاملات دلار کساد شد/ احتمال خروج دلالان از بازار ارز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اولتیماتوم بانک مرکزی باعث رکورد و کسادی معاملات دلار در بازار رسمی و بازار سیاه شده و کم‌کم فقط مصرف کنندگان واقعی برای خرید ارز مورد نیاز به بازار مراجعه می‌کنند.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، پیش بینی می شد که با اعلام برخورد جدی ماموران نیروی انتظامی با دلالان و واسطه گران بازار ارز، بساط سودجویان از این بازار رخت بربندد، اما چنین نشد و فعالیت دلالان در گوشه و کنار خیابان فردوسی همچنان مشاهده می شود.

مشاهدات و بررسی های خبرنگار مهر حاکی است که با وجود اینکه مسئولان بانک مرکزی بارها اعلام کرده اند که با دلالان بازار ارز برخورد خواهد شد و از امروز این برخوردها تشدید می شود، اما هنوز ماموران نیروی انتظامی در بازار ارز دیده نشده اند.

دلالان خرد امروز هم مانند همیشه به فعالیت ارزی و دلالی خود ادامه می دهند و اعلام خبر برخورد نیروی انتظامی هم مانع از فعالیت آنها نشد، در عین حال از بازرسان بانک مرکزی هم خبری نیست.

براساس اعلام بانک مرکزی و تصمیم گیری مجلس خرید و فروش آزاد ارز و دلالی آن قاچاق محسوب می شود، اما این امر مانع از پنهان کاری دلالان در معاملاتشان نشد، این در حالی است که معامله ارز دلار طی دو روز گذشته با کسادی همراه بوده و صرافی ها قیمت فروش دلار را به مشتریان اعلام نمی کنند.

اولتیماتوم بانک مرکزی باعث رکورد بازار خرید و فروش ارز چه به صورت غیر رسمی و چه رسمی آن شده است و تنها مصرف کنندگان و متقاضیان واقعی بازار ارز برای خرید ارز مورد نیاز به این بازار مراجعه می کنند.

بانک مرکزی طی هفته های اخیر ارزی را به صرافی های مجاز دولتی عرضه نکرده است، نرخ خرید دلار امروز بر روی تابلوی صرافی ها 1390 تومان و نرخ فروش 1400 تومان است.

دلالان بازار سیاه ارز نرخ دلار را امروز 1700 تومان اعلام می کنند، نرخ یورو در بازار آزاد 2200 تومان و هر پوند 2800 تومان است. بانک مرکزی امروز قیمت رسمی دلار را با روندی افزایشی 1130 تومان و هر یورو را با روندی کاهشی 1429 تومان تعیین کرد.
نظرات بینندگان