arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۳۷۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۶ - ۲۷ دی ۱۳۹۰

تبریک فرمان آرا، کیمیایی، میرکریمی و صدرعاملی به اصغر فرهادی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بهمن فرمان‌آرا کارگردان مطرح سینمای ایران باانتشار یادداشتی در شرق موفقیت فیلم اصغر فرهادی را در جایزه گلدن گلوب تبریک گفت.

فرمان آرا دریادداشت خود نوشت: سال‌ها پیش یک روز عصر در اتاق تجمع هتل مرمر (باباطاهر) امروز به اتفاق غلامحسین ساعدی، محمدعلی سپانلو، سعید سلطان‌پور و احمد میرعلایی و عده‌ای دیگر مشغول خوردن نوشابه بودیم که یک نفر خبر برنده شدن فیلم مهرجویی «گاو» که در جشنواره ونیز جایزه مخصوصی را گرفته بود برایمان آورد و باعث شادمانی همه ما شد.

من به شاغلام مسوول اتاق گفتم به افتخار اینکه از این پس به خاطر فیلم مهرجویی دیگر جشنواره‌ها در قوطی فیلم‌های ما را باز خواهند کرد، بیایید همگی نوشابه بخوریم و شاغلام فوری برای همه نوشابه ریخت. یادم می‌آید آن شب همگی سرشار از موفقیت دوست‌مان به سوی خانه‌هایمان رهسپار شدیم. امروز صبح زود وقتی در برنامه جوایز گلدن‌گلوب فیلم «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلم خارجی برنده شد بار دیگر همان شادی و شعف وجودم را فرا‌گرفت.

چون چه چیزی می‌تواند از این بهتر باشد که راهی دراز را پیموده‌ای و در پاییز عمرت ببینی نسل‌های بعدی در همان راه گام برمی‌دارند. از وقتی که «رقص غبار» فرهادی را دیده‌ام هر فیلمش «شهر زیبا»، «چهارشنبه‌سوری»، «درباره الی»، و حالا «جدایی نادر از سیمین» به طور تصاعدی بهتر و قوی‌تر شده است و امیدوارم سالیان دراز هم جلو برود.

من مفتخرم که فرهادی دوست من است و با اینکه کوچک‌ترین سهمی در موفقیت او ندارم با این وصف روز مهم سینمای ایران را با یک فنجان قهوه جشن گرفته‌ام. به همین علت در همین روز از خداوند متعال می‌خواهم که به میمنت این افتخار بزرگ سینمای ایران اصغر فرهادی را از گزند بدخواهان و تنگ‌نظران محافظت کند. همچنین آرزو دارم که خداوند به همه ما آنقدر روشنی خیال بدهد که در مورد تمام مسایل‌مان با یکدیگر از راه سازش درآییم تا بتوانیم در زیر این نور تابان موفقیت فرهادی به روشنی دل در شادی دوست‌مان شریک باشیم.

در خاتمه باید بگویم سینمای کشورمان به‌ خصوص بعد از انقلاب به دلیل حمایت همه‌جانبه سربلند و افتخارآفرین بوده است و از نخل طلای عباس کیارستمی گرفته تا گلدن‌گلوب اصغر فرهادی و موفقیت فیلمسازان بزرگ دیگر همگی در داخل و خارج، گل به پای صنعت سینمای ایران ریخته‌اند و همه باید شادمان باشیم و مفتخر.
میرکریمی: امیدوارم قبل از اینکه خبر خوش دیگری از اسکار برسد، درهای خانه اصناف سینمای ایران دوباره گشوده شود
رضا میرکریمی در پی موفقیت‌ «جدایی نادر از سیمین» در جوایز گلدن گلوب، پیام تبریکی منتشر کرد.

کارگردان فیلم سینمایی «یه حبه قند» در این متن  آورده است: «باز هم سینما، نام ایران را در کانون توجه افکار عمومی جهانیان قرار داد. اصغر فرهادی افتخارات زیادی برای سینمای ایران کسب کرده است، ولی این یکی بسیار به موقع و شیرین بود.»

میرکریمی خطاب به فرهادی نوشته است: « به او و همکارانش تبریک می‌گویم و امیدوارم قبل از اینکه خبر خوش دیگری از مراسم اسکار برسد، درهای خانه اصناف سینمای ایران نیز دوباره گشوده شود.»

 

کیمیایی: از قلبم شما را تحسین می‌کنم
همچنین مسعود کیمیایی نیز در یادداشتی جداگانه در بانی فیلم، اصغر فرهادی را برای دریافت جایزه گلدن گلوب تحسین کرد و این موفقیت را به او تبریک گفت.

این کارگردان پرسابقه سینمای ایران در یادداشت خود نوشت:

آقای اصغر فرهادی عزیزم

روزگار ما با شما جان می‌گیرد، جان که خاموش نمی‌شود.

از قلبم شما را تحسین می‌کنم، سفرها سخت هستند، اما سفر دانستگی و رویا وسایل خودش را می‌خواهد.


صدرعاملی: فرهادی و خانواده سینما، بهترین سفیر ایران در سه دهه گذشته بودند
رسول صدرعاملی دیگر کارگردان پرسابقه سینمای کشورمان نیز با انتشار یادداشتی موفقیت فیلم جدایی نادر از سیمین را در جایزه گلدن گلوب تبریک گفت.

رسول صدر عاملی دریادداشت خود نوشت: در روزگار پرسوء تفاهم کنونی، باز این جادوی سینماست که به کمک ما می‌آید و مرهم می‌شود بر روزگار نه چندان خوشایندی که داریم و بر تلخ کامی‌هایمان...

در کنار اصغر فرهادی و گروهش باید این موفقیت را به مجموعه سینمای ایران تبریک گفت که عاشقانه و خالصانه و در نهایت شرافت سالهاست راهشان را برای پیوندی هنرمندانه با مردم سرزمین‌مان و سپس حضور در عرصه‌های جهانی از میان تمامی تهمت‌ها و نابسامانی‌ها باز کردند و بهترین سفیر ایران در سه دهه گذشته بودند.

به امید روزهای بهتر ...

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
1
10
تبریک به تمامی زحمتکشان فرهنگ و هنر بخصوص جناب فرهادی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۸
9
3
فکر کنم تا سال دیگه همین موقع این قضیه ی گلدن گلوب ادامه داشته باشه . واقعا ما چقد محروم بودیم و هستیم که یه جایزه ی سینمایی ( هر چند معتبر ) اینقد ذوق زدمون کرده . امیدوارم اینقد از این جایزه ها بگیریم و ببریم که دیگه اینجور موقع ها دست و پامونو گم نکنیم .
نظرات بینندگان