arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۴۵۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۴ - ۲۸ دی ۱۳۹۰

مخالفت رئیس جمهور با افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور حسینی، غضنفری و روسای بانک‌های دولتی و خصوصی در جلسه این کمیسیون گفت: وزیر اقتصاد در این جلسه از مخالفت رئیس جمهور با مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی خبر داد.

شکور اکبرنژاد در گفتگو با مهر گفت: جلسه کمیسیون اقتصاد با حضور وزیر اقتصاد، وزیر صنعت، معدن و تجارت، روسای بانک‌های خصوصی و دولتی، فعالان بخش خصوصی برای بررسی وضعیت بازار سکه و ارز برگزار شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه وزیر اقتصاد همچنان بر ادامه سیاست ارز چند نرخی در بازار تاکید کرد و علیرغم تاکید نمایندگان بر لزوم وجود یکسان سازی نرخ ارز بر نظر خود اصرار ورزید.

وی تصریح کرد:‌در این جلسه همچنین وزیر اقتصاد از مخالفت رئیس جمهور با مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی خبر داد.

وی در پایان گفت: اظهارات وزیر بازرگانی و اقتصاد در این جلسه همانند جلسات غیرعلنی مجلس بود و مطلب جدید بیان نشد، نمایندگان کمیسیون اقتصاد از نتایج این جلسه راضی نبودند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، بهمنی رئیس کل بانک مرکزی هفته گذشته در پی سفر رئیس جمهور به آمریکای لاتین افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی و اوراق مشارکت را شورای پول و اعتبار به تصویب رساند.

پس از ورود رئیس جمهور به تهران، احمدی‌نژاد اساساً وجود چنین مصوبه‌ای را تکذیب کرد.

دیروز در صحن علنی مجلس کاظم دلخوش عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار خواستار ابلاغ هرچه سریعتر مصوبه قانونی شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی برای کنترل بازار ارز و سکه شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بابایی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۸
0
0
چندین سال فرمودندکاهش نرخ سود ، حالا انتظار دارید بگویند اشتباه بوده واصلاح فرمایند؟
فراموش نکرده ایم روسای زیادی در بانک مرکزی تغییر کرده اند ولی نرخ سود هرگز.
مردم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۹
0
0
فقط تشکر میکنم
نظرات بینندگان