arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۶۵۱
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۶ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۰

فرهاد دانشجو: مطمئنم هاشمی حکمم را امضا می‌کند/به هیچ عنوان از ریاست، عقب نشینی نمی کنم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جدید دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه تحت هیچ شرایطی از ریاست دانشگاه آزاد عقب‌نشینی نمی‌کنم، گفت: آیت‌الله هاشمی طبق نظر شورای انقلاب فرهنگی عمل خواهد کرد.

فرهاد دانشجو رئیس جدید دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به برخی تحرکات مدیران ارشد دانشگاه آزاد و شایعه‌هایی مبنی بر اینکه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس هیئت امنای این دانشگاه قصد دارد حکم ابلاغ رئیس جدید دانشگاه آزاد را امضاء نکند، گفت: هنگامی که هیئت امنای دانشگاه آزاد رئیس پیشنهادی این دانشگاه را انتخاب کرد تا زمانی که این رئیس پیشنهادی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تأیید شد، چند روز سپری و مسائل مختلفی مطرح شد.

* ۲۴ رأی مثبت اعضای شورای انقلاب فرهنگی به من معنای ویژه‌ای دارد

وی افزود: تمامی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌دانستند که دغدغه‌های این دانشگاه چیست و آقای جاسبی در جلسه این شورا حضور داشت و توضیحات خود را ارائه داد که نهایتاً ۲۴ رأی اعضای شورای انقلاب فرهنگی در تأیید رئیس جدید دانشگاه آزاد معنی ویژه‌ای دارد.

دانشجو خاطرنشان کرد: بالاترین مقام و جایگاه فرهنگی کشور حمایت گسترده‌ای از رئیس جدید دانشگاه آزاد داشته است.

رئیس جدید دانشگاه آزاد تصریح کرد: ۲۴ رأی مثبت در تأیید رئیس یک دانشگاه در تاریخ شورای عالی انقلاب فرهنگی سابقه نداشته است، یعنی اولین باری است که یک رئیس دانشگاه با این تعداد رأی انتخاب می‌شود.

* تحت هیچ شرایطی از ریاست دانشگاه آزاد عقب‌نشینی نخواهم کرد
عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اظهار داشت: براساس احساس تکلیف کاندیدای ریاست دانشگاه آزاد شدم و دیگر تحت هیچ شرایطی عقب‌نشینی نخواهم کرد و تا انتهای این داستان حضور خواهم داشت.

وی در ادامه گفت: وقتی بالاترین نهاد فرهنگی کشور از رئیس جدید دانشگاه آزاد این‌گونه حمایت می‌کند، بنده دلگرم می‌شوم.

* دولتی‌ها و غیردولتی‌ها از بنده حمایت کردند که احساس تکلیف کردم
دانشجو تأکید کرد: نه تنها رئیس‌جمهور بلکه افراد با سلایق متفاوت در شورای عالی انقلاب فرهنگی از بنده حمایت کردند یعنی هم غیر دولتی‌ها و هم دولتی‌ها از بنده حمایت کردند و بنابراین با وجود این حمایت‌ها تکلیف بنده در قبال دانشگاه آزاد عظیم‌تر شده است.

رئیس جدید دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: مطمئناً‌ هنگامی که حکم ریاست بنده ابلاغ شود سر کارم حاضر خواهم شد و با تمام قدرت سعی می‌کنم با کمک دانشگاهیان سطح کیفی دانشگاه آزاد را ارتقاء دهم و مسیر آینده آن را طوری تبیین کنم که انشاءالله بسیار بهتر از گذشته در مسیر آینده حرکت کنم.

*مسائل حاشیه‌ای که برخی‌ها به آن دامن می‌زنند جانبی است
دانشجو تصریح کرد: مسائل حاشیه‌ای که برخی‌ها به آن دامن می‌زنند جانبی است و با واقعیت تطبیق ندارد و مشخص نیست که با چه نیتی انجام می‌شود.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت: آنچه می‌دانم این است که باید احترام اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد را داشت و این حفظ احترام یعنی احترام به نظر و رأی اکثریت این اعضا، چون رأی اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد این بود که بنده رئیس دانشگاه باشم پس باید به نظر اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی احترام گذاشت چون با رأی قاطع خود این انتخاب را تأیید کردند.

* در حال تنظیم تعامل خود با مسئولان فعلی دانشگاه آزاد هستم
رئیس جدید دانشگاه آزاد تاکید کرد: مستحکم‌تر و مطمئن‌تر از گذشته به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد به وظایف خود در این دانشگاه عمل خواهم کرد و در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی و تنظیم تعامل خود با مسئولان فعلی دانشگاه آزاد هستم.

وی افزود: هرچه مسئولان فعلی دانشگاه آزاد میانه‌رو‌تر باشند و از تندروی پرهیز کنند، تنظیم فعالیت بنده با آنها در آینده راحت‌تر خواهد بود.

* آیت‌الله هاشمی طبق نظر شورای انقلاب فرهنگی عمل خواهد کرد
دانشجو در پاسخ به این سؤال که به نظر شما آیا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حکم ریاست شما بر دانشگاه آزاد ابلاغ خواهد کرد یا خیر، گفت: با شناختی که از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی دارم، مطمئن هستم وی قانون‌مدار بوده و طبق نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی عمل خواهد کرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
محمد+
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۱
0
2
ریاست تو خونته نه !!!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۱
0
1
نه را برای این مواقع گذاشتند . هاشمی برای این کلمه دلایل بالاتری دارد .
م.ه
|
UNITED KINGDOM
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۱
0
4
نکته جالب این ماجرا این بود که ایشان تا یک ماه پیش می گفت حتی اگر پست ریاست این دانشگاه به من پیشنهاد هم شود قبول نمی کنم و تمایلی ندارم، حالا میگن از پست ریاست نمی گذرم. حکایت ،حکایت با دست پس زدن و با پا پیش کشیدنه!!! پست ریاست جاذبه زیاد داره.
بــــابــــایـــــی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۱
0
4
* " تحت هیچ شرایطی از ریاست دانشگاه آزاد عقب‌نشینی نخواهم کرد " !!!
آره خب حق داری جون بهت تکلیف شده،فقط نخواه من یا خیلی از مردم تو را مشروع بدونیم.
ادیبان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۱
0
2
ایشان همانی نبود که می گفت تمایلی برای تصدی ریاست دانشگاه آزاد ندارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۱
0
1
معلومه.. پو ل خوبی توش هست . منم بودم عقب نشینی نمی کردم.
محمد نادی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۲
0
2
الحمدالله همه هم احساس تکلیف می کنند اینه وضع مملکتمون. اگه احساس تکلیف نباشه چی میشه؟
ناشناس
|
GEORGIA
|
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۲
0
1
ریاست اینقدر برایت مهم است؟ نوش جان
نظرات بینندگان