arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۶۸۳۲
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۵ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸

طلسم ۱۰ ساله بحرین مقابل ایران؛ به یاد شرط‌بندی داور و اولین باخت قطبی

بحرین در پنج تقابل اخیر خود مقابل تیم ملی فوتبال ایران به بردی دست پیدا نکرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تیم ملی ایران باید در سومین دیدار خود در دور دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملتهای ۲۰۲۳ چین سه شنبه شب از ساعت ۲۰ به مصاف بحرین برود. این دیدار در ورزشگاه ملی بحرین برگزار خواهد شد.

هجدهمین تقابل بحرین و ایران در حالی به انجام میرسد که ملیپوشان در ۵ رویارویی اخیر خود مقابل بحرین شکست نخوردهاند و به سه برد و ۲ تساوی دست پیدا کرده‌اند. ایران در این پنج مسابقه موفق به زدن ۱۲ گل شده و تنها یک بار دروازه‌اش باز شده است.

اما آخرین پیروزی بحرین مقابل ایران به چه زمانی برمی‌گردد؟ ۱۰ سال و یک ماه و ۱۴ روز قبل تیم ملی ایران با هدایت افشین قطبی در منامه حاضر شد تا دیداری دوستانه را مقابل بحرین انجام دهد. دیداری که از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه به وقت تهران آغاز شد و در نهایت با برتری چهار بر ۲ بحرین خاتمه پیدا کرد.

عبدالرحمان (۱۰)، عبداللطیف (۲۷)، سلمان عیسی (۵۳) و سید عدنان (۹۰ پنالتی) زننده چهار گل بحرین بودند و در سوی مقابل هر ۲ گل ایران به وسیله فریدون زندی در دقایق (۳۷ و ۸۳پنالتی) به ثمر رسید. آن شکست، اولین باخت تیم ملی با هدایت افشین قطبی بود که حاصل شد و وحید طالب‌لو هم در آن دیدار دروازه‌بان ایران بود.

چند سال بعد مشخص شد که داور آن مسابقه با سایت‌های شرطبندی در ارتباط بوده و پنالتی دقایق پایانی که برای بحرین گرفت به خواست سایت‌های مذکور بوده است. بعد از آن دیدار ایران هیچ وقت مغلوب بحرین نشد. حال باید دید بحرینی‌ها می‌توانند طلسم یک دهه‌ای خود را بشکنند یا ایران به ششمین بازی بدون باخت خود برابر این تیم عربی خواهد رسید.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان