arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۷۰۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۵ - ۲۲ مهر ۱۳۹۸

۵۶ نفر، آمار تازه از کشته‌های سهمگین‌ترین طوفان ۶۰ سال گذشته ژاپن

رسانه‌های ژاپنی از افزایش آمار کشته‌های طوفان سهمگین «هاگیبیس» خبر داده و نوشته‌اند که با ادامه عملیات جست‌وجو هنوز هم احتمال افزایش این آمار وجود دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رسانه‌های ژاپنی روز دوشنبه از افزایش قابل توجه آمار کشته‌های طوفان سهمگین «هاگیبیس» خبر دادند.

به نوشته پایگاه خبری «ان‌اچ‌کی»، در جریان عملیات جست‌وجو در میان آوار بر جا مانده از این طوفان، تاکنون دستکم ۵۶ جسد کشف شده است. دستکم ۱۵ نفر هم مفقود شده‌اند.

در بیان استان‌های آسیب‌دیده از طوفان، «فوکوشیما» با ۱۶ کشته، تاکنون بالاترین آمار قربانیان را داشته است. دو استان «میاگی» و «کاناگاوا» هم به ترتیب با ۱۲ و ۱۰ کشته در رده‌های بعدی قرار دارند.

منابع بیمارستانی اعلام کرده‌اند که در این طوفان، ۲۰۴ نفر هم زخمی شده‌اند.

به نوشته رسانه‌های ژاپنی، با توجه به ادامه عملیات جست‌وجو و امدادرسانی، هنوز هم احتمال یافتن اجساد بیشتر و بالا رفتن آمار کشته‌های این طوفان وجود دارد.

طوفان هاگیبیس که در دو روز گذشته با بادهایی با سرعت ۲۱۶ کیلومتر در ساعت بخش اعظم ژاپن را درنوردید، از زمان طوفان عظیم «ایدا» در سال ۱۹۵۸ میلادی، قدرتمندترین و مخرب‌ترین طوفانی است که تاکنون در ژاپن تجربه شده است.

دولت ژاپن برای امدادرسانی به قربانیان این حادثه، ۱۱۰ هزار نیروی امدادی از جمله بیش از ۳۰ هزار سرباز ارتش را به کار گرفته است. مسدود شدن بسیاری از جاده‌ها و راه‌های ارتباطی موجب شده تا عملیات امدادرسانی در برخی نقاط دورافتاده با دشواری روبرو شود. در بسیاری از مناطق، شدت طوفان به حدی بوده است که خانه‌ها به کلی تخریب شده و به همین جهت ساکنان این مناطق دستکم تا چند ماه امکان بازگشت به خانه‌های خود را نخواهند داشت.

منبع: فارس
نظرات بینندگان