arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۷۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۶ - ۲۵ مهر ۱۳۹۸

پلیس: ۹۷ درصد زائران از مرز زمینی به عتبات عالیات رفتند؛ ۳ درصد از راه هوایی

امسال ۹۷ درصد زائران از مرز زمینی و سه درصد از طریق هوایی به عتبات عالیات مشرف شدند. ۵۶ درصد از زائران از مرز مهران، ۲۵ درصد از مرز شلمچه، ۱۱ درصد از مرز چذابه و ۵ درصد از مرز خسروی برای تشرف به عتبات عالیات عازم عراق شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس راهور گفت: امسال ۹۷ درصد زائران از مرز زمینی و سه درصد از طریق هوایی به عتبات عالیات مشرف شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار سید کمال هادیانفر در تشریح جزئیات سفر زمینی زائران اربعین حسینی افزود: ۵۶ درصد از زائران از مرز مهران، ۲۵ درصد از مرز شلمچه، ۱۱ درصد از مرز چذابه و ۵ درصد از مرز خسروی برای تشرف به عتبات عالیات عازم عراق شدند.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۶۰ درصد از زائران از خودروی شخصی برای حضور در مرزهای چهارگانه اقدام به سفر کردند، گفت: بیشترین تردد وسایل نقلیه در موج «رفت» را در مرز مهران شاهد بودیم و هم زمان با آغاز و افزایش موج بازگشت، تردد در این مسیر، ترافیکی سنگین، نیمه سنگین و پر حجم دارد.

برای یک طرفه شدن مسیر مهران ـ ایلام تصمیمی گرفته نشده است
سردار هادیانفر افزود: تاکنون برای یک طرفه شدن مسیر مهران ـ ایلام تصمیمی گرفته نشده است، اما اگر بار بازگشت زائران به شهر ایلام سنگین شود، این جاده یک طرفه و اطلاع‌رسانی می شود.
وی ادامه داد: در مرز مهران با توجه به افزایش موج بازگشت زوار، ترافیک در مواقعی سنگین و کند است و در برخی بازه های زمانی کوتاه به صورت مقطعی، ‌جاده مهران ـ ایلام یک طرفه می شود و با اتخاذ این تصمیم، ترددها در این جاده هر چند نیمه سنگین، اما روان است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: ترافیک در جاده خسروی ـ کرمانشاه روان و طبیعی است و بار سنگین ترافیکی در این محور نداریم.
سردار هادیانفر اضافه کرد: رانندگان از شتاب و عجله در رانندگی پرهیز و با صبر و حوصله رانندگی کنند و هر ۲ ساعت یکبار ۱۵ دقیقه استراحت داشته باشند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اظهار داشت: در ۴۸ ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی که در نهایت منجر به واژگونی و انحراف به چپ شده، عامل ۶۰ درصد تصادفات در تردد زوار اربعین بوده است.
وی گفت: توقفگاه ها و استراحتگاه های موقتی در طول مسیر تردد برای زائران پیش بینی شده است و رانندگان در صورت احساس خستگی، حتما پس از استراحت کافی، رانندگی کنند.

نظرات بینندگان