arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۸۱۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸

عقب‌نشینی ترامپ از برگزاری نشست گروه ۷ در اقامتگاهش در فلوریدا

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که از تصمیمش برای برگزار کردن نشست گروه هفت در اقامتگاهش در فلوریدا منصرف شده است. ترامپ طی پیامی توئیتری عنوان کرد: «بنابراین، به‌خاطر خصومت دیوانه‌وار و غیرمنطقی دموکرات‌ها و رسانه‌ها، دیگر اقامتگاه ملی دورال در میامی را به‌عنوان محل برگزاری نشست گروه هفت در سال ۲۰۲۰ در نظر نمی‌گیریم. به‌سرعت به دنبال جاهای دیگری می‌کردیم، از جمله کمپ دیوید. ممنونم!»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که از تصمیمش برای برگزار کردن نشست گروه هفت در اقامتگاهش در فلوریدا منصرف شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «دونالد ترامپ»،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا امروز -‌یکشنبه- اعلام کرد که از تصمیمش برای برگزار کردن نشست گروه هفت در اقامتگاهش در فلوریدا منصرف شده است.

ترامپ طی پیامی توئیتری عنوان کرد: «بنابراین، به‌خاطر خصومت دیوانه‌وار و غیرمنطقی دموکرات‌ها و رسانه‌ها، دیگر اقامتگاه ملی دورال در میامی را به‌عنوان محل برگزاری نشست گروه هفت در سال ۲۰۲۰ در نظر نمی‌گیریم. به‌سرعت به دنبال جاهای دیگری می‌کردیم، از جمله کمپ دیوید. ممنونم!»

وی در ادامه عنوان کرد: «فکر می‌کردم با انتخاب این مکان به‌عنوان محل برگزاری نشست گروه هفت به کشورمان لطف بزرگی می‌کنم. این مکان بسیار بزرگ است، با صدها هکتار زمین و در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی میامی. هر کشور می‌توانست نزدیک به ۵۰ تا ۷۰ واحد برای تیم خود داشته باشد. اینجا از گزینه‌های دیگر بهتر بود. اعلام کردم که حاضرم بدون سود این کار را انجام دهم، اگر از لحاظ قانونی ممکن باشد، بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای برای آمریکا. اما، مانند همیشه، رسانه‌های متخاصم و شرکای دموکرات‌شان زد به سرشان!»

نظرات بینندگان