arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۸۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۰۸ - ۳۰ مهر ۱۳۹۸

کره شمالی: تسلیم تحریم های آمریکا نمی شویم

کره شمالی ضمن انتقاد از فشارهای اقتصادی آمریکا تاکید کرد که این کشور هرگز تسلیم فشارها و تحریم ها نخواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کره شمالی ضمن انتقاد از فشارهای اقتصادی آمریکا تاکید کرد که این کشور هرگز تسلیم فشارها و تحریم ها نخواهد شد.

روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم این کشور روز سه شنبه در مطلبی خاطر نشان کرده است که تحریم ها ابزاری برای آمریکا است تا کشورهایی را که از واشنگتن اطاعت نمی کنند به زانو دراورد اما ما می ایستیم و مقاومت می کنیم.

این نشریه می افزاید راهی بجز مقاومت و اتکا به خود وجود ندارد حرف شنوی از آمریکا نیز در کار نخواهد بود این کشور روی پایش می ایستد.

روزنامه تصریح کرد کشورهای غربی بخصوص آمریکا از روش تحریم برای مجازات کشورهایی استفاده می کنند که راه و مسیری مجزا دارند و حرف شنوی نمی کنند.

بنا به این گزارش، مشکل اینجا است که اگر یک گام در راستای خواسته های آنها برداشته شود، 10 گام دیگر می خواهند و اگر صد گام برداشته شود، نهایتش فروپاشی کشور مورد تحریم خواهد بود.

روزنامه کره شمالی به عراق و لیبی به عنوان دو نمونه ای اشاره کرده که به دلیل مشکلاتی که برای آنها بوجود آمد حق حاکمیتشان مورد تعرض قرار گرفت و آنها خودشان ضربات سنگینی را متحمل شدند.

این نشریه به این موضوع اشاره می کند که صدام حسین رهبر وقت عراق با درخواست ها برای بازرسی های هسته ای در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ میلادی موافقت کرد اما در جریان حمله آمریکا به عراق اعدام شد.

گزارش تاکید کرد که لیبی تسلیحات کشتار جمعی خود را در سال ۲۰۰۳ میلادی تسلیم کرد اما معمر قذافی رهبر این کشور از قدرت برکنار شد و در سال ۲۰۱۱ میلادی توسط شورشیان به قتل رسید.

روزنامه افزود که تحریم صلح و ثبات را به خطر می اندازد تحریم هیچ مشکلی را حل نمی کند البته تحریم مقاومت کشورها را افزایش می دهد و کمکی هم به رفع چالش ها نمی کند.

رسانه های کره شمالی به دنبال شکست مذاکرات استکهلم میان این کشور و آمریکا از همه مردم خواسته اند با اتحاد و مقاومت و اتکا به خود مشکلات را حل کنند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان