arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۹۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۰۸ - ۰۴ آبان ۱۳۹۸

آمریکا: با «نیروی مکانیزه» حضور نظامی خود را در مناطق نفتی سوریه تقویت می‌کنیم

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که واشنگتن حضور نظامی خود را در میادین نفتی سوریه تقویت کرده و خودروهای نظامی به این مناطق می‌فرستد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که واشنگتن حضور نظامی خود را در میادین نفتی سوریه تقویت کرده و خودروهای نظامی به این مناطق می‌فرستد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در تازه‌ترین چرخش در سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سوریه، «مارک اسپر» وزیر دفاع او گفت که واشنگتن با استفاده از «نیروی مکانیزه» حضور نظامی خود را در مناطق نفتی سوریه تقویت می‌کند.

ترامپ ابتدا خروج کامل نیروهای آمریکایی از شمال شرق سوریه را اعلام کرد، اما پس از آنکه با انتقادهای شدید از سوی هم‌حزبی‌های خود روبه‌رو شد، تلاش کرد ادبیات خود را در این باره تغییر دهد.

اسپر در کنفرانسی خبری در بروکسل گفت: ما اکنون در حال انجام اقداماتی برای تقویت مواضع خود در «دیر الزور» هستیم تا اطمینان حاص کنیم که داعش به میادین نفتی دسترسی نخواهد داشت.

ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که نیروهای این کشور از شمال شرق سوریه خارج می‌شوند، اما وی روز چهارشنبه با چرخشی در مواضع خود گفت که تعدادی از نظامیان آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند.
رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در توئیتی خطاب به نیروهای کُرد شمال سوریه، نوشت: زمان آن فرا رسیده است که کُردها به منطقه‌ای در سوریه بروند که میادین نفتی وجود دارد.
ترامپ همچنین نوشت: آمریکا هرگز به داعش اجازه نخواهد داد تا دوباره بر این میادین نفتی کنترل پیدا کند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان