arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۹۷۰۷
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۱ - ۰۷ آبان ۱۳۹۸

بنی گانتز: در برابر ایران دیپلماسی را ترجیح می‌دهم

رئیس ائتلاف آبی و سفید که از سوی رئیس اسرائیل مأمور تشکیل کابینه شده گفته که دیپلماسی را برای مهار ایران ترجیح می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بنی گانتز: در برابر ایران دیپلماسی را ترجیح می‌دهم«بنی گانتز»، رئیس ائتلاف آبی و سفید که به تازگی از سوی رئیس رژیم صهیونیستی مأمور تشکیل کابینه شده گفته که دیپلماسی را برای مهار ایران ترجیح می‌دهد. 

به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، گانتز که در «شورای حکام آژانس یهودیان» در بیت‌المقدس سخنرانی می‌کرد گفت که روش‌های دیپلماتیک را در برابر ایران ترجیح می‌دهد، اما در صورتی که همه راهکارهای دیگر به شکست منجر شوند «همه گزینه‌ها روی میز هستند.»

گانتز گفت: «همه گزینه‌ها برای جلوگیری از ایران هسته‌ای روی میز هستند، اگرچه من همیشه دیپلماسی را ترجیح می‌دهم و ما همیشه باید دیپلماسی را ترجیح بدهیم. اما اگر ما ناچاز شویم، همه گزینه‌ها روی میز هستند. این شعار نیست. می‌دانم درباره چه صحبت می‌کنم.»

سخنان این مقام رژیم صهیونیستی در حالی مطرح شده که این رژیم تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا به شمار می‌رود و تا به حال با حمایت‌های آمریکا مانع نظارت‌های بین‌المللی بر برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش شده است. 

گانتز که سابقاً رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی بوده از سوی برخی از جناح‌های رقیب در فلسطین اشغالی به حمایت از توافق هسته‌ای برجام متهم شده است. 

بنی گانتز چهارشنبه هفته گذشته از سوی «رویون ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی مامور تشکیل کابینه شد و پس از آن دیدار با رهبران احزاب کلیدی کنست را آغاز کرد.

رئیس رژیم صهیونیستی به گانتز ۲۸ روز فرصت داده تا کابینه ائتلافی را تشکیل دهد و در صورتی که وی در این مسیر شکست بخورد، احتمال برگزاری سومین انتخابات سراسری در سرزمین‌های اشغالی وجود دارد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان